Přidej se

Nalezený telefon

Nákup, prodej, obchod, telefony a příslušenství
elvard
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 6. 2013 16:45

Nalezený telefon

Příspěvek od elvard »

Zdravím,
našel jsem dnes telefon Huawei. Bohužel byl zablokovaný gestem a pinem, takže jsem nemohl najít žádný kontakt. Operátor mi řekl, že nemůže zjistit majitele ani pomocí čísla SIM karty.

Takže:
1) Jde nějak rozumně získat kontakt na majitele? Nebo na kohokoliv z adresáře?

2) Jestli to čte majitel, tak ať se ozve a po pár kontrolních otázkách se sejdem.

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Nalezený telefon

Příspěvek od scarabeus »

No nabízí se dvě řešení:
1) můžeš si ho nechat - neetické a trestné
2) odneseš ho na Policii, kde si to zaevidujou a když se přihlásí majitel, tak mu ho vrátí - tak jsem před 10ti lety postupoval já, když jsem našel jednu Nokii :)
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Nalezený telefon

Příspěvek od Mr.Oizo »

Tak nevěřím že se s tìm policie bude zabívat. Pokud ho chceš vrátit tak dej inzeráty na různé servery. (Sbazar,bazos atd.)

elvard
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 6. 2013 16:45

Re: Nalezený telefon

Příspěvek od elvard »

Zatím neřeším 1), jinak bych sem vůbec nepsal.

Nechci ho ale nechávat třetí osobě. Aby ležel na policajtech mi přijde zbytečné. Zkusím ještě zajít do Vodafonu, jestli s tím neprovedou něco víc.

Před rokem jsem vracel telefon a bylo to v pohodě -- majitelka ale neměla nic zablokované, takže najít číslo na mamku a domluvit schůzku bylo na 2h max...

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalezený telefon

Příspěvek od mitsuu84 »

A jakej model,stač levnej nebo dražší?Třeba ten/ta dotyčná to byla ohlásit na polici,takže třeba se tam zeptat zda někdo nehledá telefon.Nebo na městským uřadě ve ztrátech a nálezech.A nebo se zkus podívat na pamětovou kartu v pc,jestly tam třeba nemá zálohu kontaktů nebo tak,přes HwBackup,Titanium Backup,nebo nějaký vodítko na majitele(fotka z práce kde bude vidět logo firmy,nebo fotky před barákem třeba,bo fotky u auta svýho kde je vidět spz atd).A pokud si ho třeba našel někde v Praze a dotyčnej tama jen projížděl,tak máš novej telefon :lol:
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Tabul
Příspěvky: 50
Registrován: 7. 3. 2013 11:08
Zařízení: G300
Firmware: B895 Slim
Operátor: Blesk mobil

Re: Nalezený telefon

Příspěvek od Tabul »

Proč nepočkáš až na něj někdo zavolá? Když se dotyčný nestará o to kde má mobil tak o něj zdřejmě nestojí...

elvard
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 6. 2013 16:45

Re: Nalezený telefon

Příspěvek od elvard »

Je to g300. Když jsem ho našel, tak byl vypnutý. PIN jeho simkarty neznam, se svoji sim se do jeho kontaktu taky nedostanu (zaheslovano gestem). Bezpečnost nadevše...

Čekal bych, že aspoň operátor pozná vlastníka podle kódu sim karty.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalezený telefon

Příspěvek od mitsuu84 »

elvard píše: Čekal bych, že aspoň operátor pozná vlastníka podle kódu sim karty.
To by poznal,jednat se o paušál,ale ani tak by ti nemoh říct udaje.Pokud to je předplacenka,kterou koupíš anonymně,jak by to operátor zjistil?A další věc,že sim je třeba t-mobile,neznamená to že není přenesené číslo třeba k vodafonu atd.Jábych zkusil pamětovku ven a jak sem psal večer,podívat se do fotek,jestly tam není nějaký vodítko.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nalezený telefon

Příspěvek od Exp »

Telefon bys měl v každém případě nahlásit a odevzdat. Ideálně na policii nebo na městský úřad. Pokud by totiž majitel nahlásil ztrátu a ty by sis ho nechal, tak riskuješ trestný čin zatajení věci a můžeš z toho mít zbytečné problémy.

Mrkni třeba tady:

Kód: Vybrat vše

http://klatovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/neodevzdal-nalezeny-telefon-se-stestim-unikl-vezen.html

http://melnicek.cz/node/7585
Já bych to neriskoval. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

elvard
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 6. 2013 16:45

Re: Nalezený telefon

Příspěvek od elvard »

mitsuu84: Paměťová karta tam není (asi jen vestavěná, nevím jak se k ní dostanu). Zkusím to vzít do práce, třeba se k tomu nějak dostanou.

Exp: Četl jsem to. Je to pakárna. Telefon určitě nemá hodnotu víc než 5tis., ale radši bych se ho zbavil. Největší paradox totiž je, že všechny tyto moje pokusy o nalezení majitele by později vedli, aby policajti našli mě :)

Odpovědět