Přidej se

Jak vypnout vyhledávací lištu Googlu v ICS

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Jak vypnout vyhledávací lištu Googlu v ICS

Příspěvek od Exp »

Ve výchozím stavu je ve všech ICS firmwarech pro G300 na každé obrazovce v horní části vyhledávací lišta Googlu, která nejde odstranit jako běžný widget. Určitě většina z vás bude znát následující postup, ale neustále se setkávám všude možně v diskuzích s dotazy, jak tu lištu vypnout.

Stačí v menu - systémová nastavení - aplikace - záložka vše najít program "Vyhledávání Google" (modrá ikona s písmenem G). Po rozkliknutí vybrat tlačítko "Zakázat". A je to hotovo. :)

Má to ale háček. Uvolněné místo po liště nejde nijak využít (přesunout tam zástupce, jiný widget apod.). Je to bohužel nedotažená záležitost originálního Huawei launcheru. Můžete si ale nainstalovat nějaký jiný launcher z google play. Doporučuji vyzkoušet třeba Apex nebo Holo launcher. Oba jsou zdarma, nenáročné na výkon a mají mnohem víc možností nastavení než výchozí launcher od Huawei.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Jak vypnout vyhledávací lištu Googlu v ICS

Příspěvek od davehanz »

Super,pomohlo to :-) diky za radu
Naše forum, vaše forum :-)

DJRengen
Neregistrovaný uživatel

Re: Jak vypnout vyhledávací lištu Googlu

Příspěvek od DJRengen »

Ahoj, mám Zopo zp330 a tam v tech aplikacích nemam tu modrou ikonku, takže nevim kde jinde v nastavení to vypnu :(

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Jak vypnout vyhledávací lištu Googlu v ICS

Příspěvek od Exp »

Ahoj, jestli při podržení prstu na liště nevyskočí možnost odstranění a nebo jestli není v seznamu aplikací to Google vyhledávání, tak zkus nějaký jiný launcher, který to tam nebude mít napevno (viz první příspěvek). :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Návštěvník
Neregistrovaný uživatel

Re: Jak vypnout vyhledávací lištu Googlu v ICS

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem to zkoušela také vypnout a i přesto ta lišta nezmizela :-/

Saša
Neregistrovaný uživatel

Re: Jak vypnout vyhledávací lištu Googlu v ICS

Příspěvek od Saša »

Já to vypnul někde v aplikaci Google, ale nevím kde a teď to nemůžu zapnout.

Uživatelský avatar
RaduzR
Příspěvky: 331
Registrován: 14. 1. 2014 20:14
Zařízení: Huawei P9 lite,Huawei Y6 CM 13
Firmware: EMUI 5, B380 root
Operátor: T-Mobile,O2
Bydliště: Hodonice

Re: Jak vypnout vyhledávací lištu Googlu v ICS

Příspěvek od RaduzR »

Trvalá lišta vyhledávání se zapíná nebo vypíná v nastavení launcheru a v google app si nejsem jistý zda to vůbec jde.

http://m.zive.cz/poradna/jak-vypnout-li ... tanswers=1
Huawei Y6 CM 13
Huawei P9 lite B380 root

neuvedu
Neregistrovaný uživatel

Re: Jak vypnout vyhledávací lištu Googlu v ICS

Příspěvek od neuvedu »

Acer Z630 /Android 5.1/ - dnes se mi tam vyhledávací lišta objevila, zřejmě po aktualizaci aplikací. Žádná modrá ikona (Vyhledávat) Google v Aplikacích nebyla. Byl tam klasický Google s klasickým logem, u něj jsem dal odinstalovat, dost dlouho to chroupalo, soubor byl velký. Myslím, že to ještě dalo hlášku ve smyslu "chcete odinstalovat aktualizaci a vrátit do původního nastavení", to jsem potvrdil. Výsledkem je, že "Aplikace Google" 56,26 MB je v Aplikacích, část deaktivované a vyhledávací řádek Google na obrazovce NENÍ! Pokud klepnu na deaktivaci této aplikace, objeví se klasické okno aplikace, kde jsou volby "vynutit ukončení", "AKTIVOVAT" , "správa paměti", "vymazat mezipaměť" atd... a pokud bych zřejmě klepl na "AKTIVOVAT", tak se vyhledávací řádek opět objeví.

Odpovědět