Přidej se

Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
VacMrh
Příspěvky: 1
Registrován: 28. 5. 2013 8:19
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: B895
Operátor: Vodafone

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od VacMrh »

Chtěl bych tímto moc autorovi tohoto návodu poděkovat. Před nedávnem jsem si aktualizoval firmware na B952 a telefon se mi touto mou "hloupostí" zpomalil. Marně jsem na netu a potažmo i zde pátral jak to opět napravit. Bohužel, jsem nebyl úspěšný až do dneška. Celý návod jsem si pro případ zkopíroval do wordu a postahoval všechny nutné soubory a pustil se do práce. Jelikož to jsem v tomto obru "laikem" měl jsem značné obavy o zdárném úspěchu. Trošku jsem se uklidňoval tím, že pokud se downgrade nepovede, nebo se cokoliv pokazí, mám v záloze starší základní desku s ICS po ruce.

Obavy byly zbytečné a neoprávněné, tento návod je sepsán velmi podrobně a přehledně. Postupoval jsem přesně krok za krokem a výsledkem byl po cca hodině a půl Android 2.3.6 v telefonu. Jsem neskutečně šťastný, že má opět můj telefon svižný chod, jako před osudnou aktualizací. Tento návod budu všem doporučovat ! Autorovi ještě tímto jednou co nejsrdečněji moc děkuji. Už jsem si plánoval koupi nového telefonu ale tímto ta zbytečnost odpadla a peníze mohu věnovat do bydlení s mou ženuškou. Díky a sláva ti !!!

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Exp »

Ahoj, vítej na fóru. :) Díky za odezvu. Jsem rád, že se to šlo bez problémů.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od mitsuu84 »

Uvažuju o neofiko downgradu s nulováním IMEI a tak sem pročítal jak tu tak i jinde kde co a co tenhle NÁVOD ??Aspoň mě přijde lehčí (možná se pletu,s downgradem nemám zkušenosti).

A pokud to dobře chápu,podle tohodle návodu viewtopic.php?f=15&t=323 udělám na G300 B935 root,pak zálohuju IMEI,nahodím třeba general verzi B952,zas root,obnovím IMEI a hotovson?A pak mužu normal zas nahodit B952 abych root zrušil,nebo se zruší při obnově IMEI?Root nechci,krom toho downgradu a odemykat bootloader a nahrávat recovery taky ne :lol: .
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Exp »

Ten návod na Modacu bohužel nemám vyzkoušený. Ale v základu je to podobné jako ten co máme tady. Ten IMEI hack je docela nový, zatím to nemám vyzkoušené.

Když bys postupoval podle našeho návodu, tak je to jak říkáš. Uděláš root, uděláš si zálohu imei, nahraješ modifikované imei z balíku a pak můžeš už nainstalovat jakýkoliv oficiální firmware (klidně i novější B952 GV). Po nainstalování zas root, obnova původního imei. A je hotovo. Při obnově imei se root nezruší. Pokud bys obnovil na verzi B952 GV imei z verze B935, tak pak už přeinstalovat B952 GV pravděpodobně nepůjde (z pohledu aktualizací bude v telefonu verze B935, takže takto se rootu nezbavíš).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od mitsuu84 »

Aha.Takže případnej update třeba na JB nebo nějaká záplata na B952 by vlastně nešla,pač telefon by hledal aktualizace pouze pro verzu B935,chápu to dobře?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Exp »

Jo přesně tak. Ono totiž s tou zálohou imei se zálohují i nějaké další věci (nejen to číslo). Bude tam asi i info o verzi firmwaru atd. Takže telefon by hledal aktualizace pro B935, ale ty by stejně nainstalovat nešly, protože bys tam měl B952 nebo něco jiného. Je to takovej začarovanej kruh. :) Takže pokud bys chtěl potom zas přejít jinam nebo aktualizovat výš, tak bys musel zas vynulovat imei a pak přejít. A nebo se vrátit přes nulování imei zpátky na původní verzi (na tu ze které máš zálohu imei), tam imei obnovit a měl bys vlastně telefon v originálním stavu a pokud by vyšly nějaké aktualizace pro B935, tak už pak šly normálně nainstalovat.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak toe hnus.Škoda že byla tak hrr a místo koupení u vodafonu,kde by to bylo v pohodě,to letěla koupit hned do OK elektra nebo electrowordu,ted nevím.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Exp »

Je no. Ta verze B935 je asi nejhorší. Nejde se z ní oficiálně nikam dostat. A podle všeho se ani žádný upgrade z této verze zatím nechystá.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od mitsuu84 »

mě to nedalo,tak sem psal na český huawei skrz tu zmaštěnou B935,zda neví nebo nechystaj něco jak se z ní dostat,že toe asi jediná ROM z který nejde downgrade ani update na nejnovější general verzu,tak sem zvědavej co napíšou.Ale vidím to na klasiku,je nám líto ale nic neplánujeme a nevíme.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

kil
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 5. 2013 14:29
Zařízení: Huawei ascend g300
Firmware: 4.0.3
Operátor: O2

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od kil »

Zdravím, i když jsem měl z toho obavy tak jsem na to sednul a mám GB. Šel jsem z b935 na b894. Telefon šlape, ale jediný problém mám, že IMEI mám 0. Co s tím, nakopíroval jsem zálohu, kterou jsem si na začátku udělal, ale nic se nestalo. Jak to vrátit na moje IMEI ?

Odpovědět