Přidej se

Autonabíječka a nabíjení

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Berg
Příspěvky: 21
Registrován: 26. 12. 2013 20:15
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: T-Mobile

Autonabíječka a nabíjení

Příspěvek od Berg »

Dobrý den
Asi si o mě budete myslet, že jsem mobilní analfabet, ale měl bych dva dotazy.

V příštích týdnech budu dost cestovat kamionem a nebudu moc doma. Problém je ale v tom, že nemám autonabíječku. Taťka má Samsung Galaxy 2 mini a má k němu autonabíječku, která pasuje i do mého Ascendu Y300. Porovnával jsem klasické nabíječky a na adaptéru byly trochu jiné čísla (teď je ale neznám zpaměti). Jeden známý mi říkal, že to nemůže udělat nic, maximálně to ovlivní rychlost nabíjení. Na druhou stranu jsem ale nčetl, že něco takového může poškodit baterii.
Má s tím někdo zkušenosti? Mohu používat nabíječku z jiného telefonu, když pasuje konektor?

Před pár dny jsem si dal asi v 11 večer nabíjet mobil a měl jsem 68% (nebo tak nějak). Ve tři ráno jsem se vzbudil, a když jsem mobil vytáhl z nabíječky, bylo 54%. Přitom jsem před spaním vše povypínal, dal režim spánek atd. Pak jsem si všiml, že na pozadí stále běžela appka Facebook, ale internet jsem měl vypnutý. Mohlo to být tím?

Předem Vám děkuji za každou odpověď.

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: Autonabíječka a nabíjení

Příspěvek od ShockeyCzT »

Nic krome rychlosti nabijeni se nezmeni, nemusis mit strach... Jestli se ti telefon nenabil tak mas v haji asi nabijecku koukni jestli neni nekde nalomeny kabel nebo druha moznost je ze je v haji baterie a v nejhorsim pripade mas zkrat nekde na desce.
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Autonabíječka a nabíjení

Příspěvek od LukasA »

BTW: nabíječka ti bude pasovat z každého smartphonu protože všechny maji micro USB.
Baterii to poškodit nemůže protože telefon si do odvodů pustí jen tolik co ty obvody vydrží.
Používáš nějaký AntiVir , task killer nebo cleaner?

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: Autonabíječka a nabíjení

Příspěvek od ShockeyCzT »

zadnej antivir ani taskkiller nebo podobne mu nezabrani v nabijeni to neni systemova sluzba a ani to pri nabijeni nemuze zrat tolik aby se baterie jeste vybijela
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Uživatelský avatar
syntaxicek
Příspěvky: 575
Registrován: 23. 4. 2013 10:48
Bydliště: Praha

Re: Autonabíječka a nabíjení

Příspěvek od syntaxicek »

Mě třeba pomale nabíjel mobil kvůli vyteklemu kondíku v nabíječce. No mam trošku jiny nazor baterku to poškodit muze ale az za urcity cas taky Jsem nabijel vetším outputem a byl nabity do hodinky (y300) a na baterce to jde trošku znát pouze můj názor, určitě budou mít obvody svoje max, ale jaké to netuším, ale galaxy mini bude mít podobné čísla takže bych se nebál.

Berg
Příspěvky: 21
Registrován: 26. 12. 2013 20:15
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: T-Mobile

Re: Autonabíječka a nabíjení

Příspěvek od Berg »

Ok, děkuji moc za rady.
No, pokud to baterku může poškodit až za určitý čas, tak to je v poho, zas nějak moc ji používat nebudu :D
Co se toho nabíjení týče, tak momentálně nejsem doma a nemohu tu nabíječku zkontrolovat, ale teoreticky by měla být v pořádku, protože mi svítila na mobilu oranžově notifikační dioda a když jsem zapl displej, psalo to, že se nabíjí :/Mám antivir i cleaner od AVG a mobil pravidelně (co tři dny) kontroluji proti virům atd. Baterka by měla být v pohodě, protože jsem si to potom dobíjel u kámoše (má taky Y300) a šlo to v poho... Nevím no... Každopádně děkuji za pomoc :)

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Autonabíječka a nabíjení

Příspěvek od LukasA »

Ten AntiVir je zbytečný pokud trochu pohledas pres google zjistiš že to je k ničemu

Berg
Příspěvky: 21
Registrován: 26. 12. 2013 20:15
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: T-Mobile

Re: Autonabíječka a nabíjení

Příspěvek od Berg »

LukasA píše:Ten AntiVir je zbytečný pokud trochu pohledas pres google zjistiš že to je k ničemu
Tak jako zbytečný... Ten mobil alespoň není tak zranitelný, ne? Nebo myslíš k ničemu ten AVG?

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: Autonabíječka a nabíjení

Příspěvek od ShockeyCzT »

je to zbytecny pokavad nestahujes vylozene kraviny tak to nepotrebujes protoze zadny pouzitelny viry nejsou
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Autonabíječka a nabíjení

Příspěvek od LukasA »

Jak zranitelný? Android je nezranitelný co se týče virů, jediné co mu může uškodit je aplikace kterou ty stáhneš a povoliš jí třeba posílat SMS a ona pošle drahé SMS, ale to není vir! Ta aplikace dělá to co jsi jí povolil!
Btw tam nezáleží na "značce" antiviru.. Všechny antivir app jsou stejné a stejně k ničemu.. Takový placebo pocit bezpečí

Odpovědět