Přidej se

Obnova 'build.prop'

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
czepa89
Příspěvky: 13
Registrován: 11. 10. 2013 20:43
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: Android KitKat 4.4.2

Obnova 'build.prop'

Příspěvek od czepa89 »

Zdravím,
omlouvám se, jestli je podobné téma už někde založené, ale mám problém. Po přepsání souboru "build.prop" za účelem ukazování % stavu baterie, tedy změně údaje battery.percent mi telefon po restartu šel a skutečně ukazoval procenta. Po dalším restartu už telefon nenabíhá. Naběhne logo Huawei a potom už jen černá obrazovka. Je nějaký způsob, jak soubor "build.prop" obnovit a přepsat ten špatný? Soubor mám zálohovaný, jen nevím jak se k tomu původnímu dostat a tedy ho přepsat. Pročetl jsem už dost fór a diskuzí, ale nikde jsem nenašel to co potřebuji. Také ze strachu, abych toho nepokazil ještě více než už se mi povedlo. Mockrát díky za rady. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnova 'build.prop'

Příspěvek od mitsuu84 »

Pokud si jenom měnil ty procenta z false na true,nema se co potentit,je to jen ukazatel baterky.Takže v tom chybu nehledej.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

czepa89
Příspěvky: 13
Registrován: 11. 10. 2013 20:43
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: Android KitKat 4.4.2

Re: Obnova 'build.prop'

Příspěvek od czepa89 »

A nějaký nápad jak to dát zpět do kupy prosím? :) Skutečně to nejde, telefon nenabíhá. Naběhne logo Huawei Ascend a hotovo, černý obraz a nic víc se neděje. Co jsem zatím vygooglil tak jde ten build.prop přes update.zip nějak vytvořit, ale zatím jsem nepřišel na to, jak :(

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnova 'build.prop'

Příspěvek od mitsuu84 »

Jedině ten původní hodit do instal zipu a v twrp nainstalovat.A nebo přeinstalovat celou rom.A nic jinýho si s tím nedělal?Že bys třeba přepsal něco cos neměl,nemo smazal nějakou systém aplikaci a podobně?Protože jen těma procentama by ti telefon neuvízl na boot logu.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

czepa89
Příspěvky: 13
Registrován: 11. 10. 2013 20:43
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: Android KitKat 4.4.2

Re: Obnova 'build.prop'

Příspěvek od czepa89 »

Možná jsem se uklikl o jedno umazání a spojily se pak dva řádky do jednoho. Fakt si nejsem jistý. Nadávám si, že jsem se do toho pouštěl. Šlo by žít i bez procent baterky :)

x125
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 8. 2014 9:48
Zařízení: LG Optimus One
Firmware: CM 7.2 ,,Stable,,
Operátor: VF

Obnova 'build.prop' pomocí ADB

Příspěvek od x125 »

Stáhnout Android SDK, nainstalovat a stáhnout platform-tools. Najít složku, v které se nachází adb.exe a tam otevřít příkazový řádek.
Spoiler: zobrazit obsah
Pokud je umístění adb.exe v

Kód: Vybrat vše

C:\Users\Uživatel\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools
Spustit příkazový řádek (Win+R, napsat cmd, Enter) a změnit složku

Kód: Vybrat vše

cd "C:\Users\Uživatel\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools"
Připojit telefon v módu recovery k počítači. (Nebo zapnutým laděním přes USB)

A zkopírovat build.prop z telefonu do počítače (pokud máte jinde zálohu, přeskočte rovnou k bodu nahrání)

Kód: Vybrat vše

adb pull /system/build.prop c:\složka\složka
PS: Pokud jsou v cestě na Win mezery, musí být celá v "uvozovkách". A pokud není CMD spuštěné s právy administrátora, nemusí chtít na některých systémech zapisovat přímo na disk C:\ potom je dobré zadávat cestu např. do dokumentů, nebo jiné složky, kam nejsou potřeba vyšší práva.

V počítači potom soubor upravit v textovém editoru a nahrát zpátky (opět přes CMD spuštěné ve složce s ADB)

Kód: Vybrat vše

adb push /system.prop c:\složka\složka\build.prop
Kdyby to odmítalo udělat, že soubor už existuje, tak přejmenovat (třeba build.prop1) a potom v telefonu přejmenovat zpátky.

Kód: Vybrat vše

adb shell
su
cd system
mv build.prop build.prop_vadny
mv build.prop1 build.prop
exit
exit
Hotovo.

Pokud by to řvalo něco s právy při přístupu k build.prop v telefonu, tak je třeba nastavit následovně

Kód: Vybrat vše

adb shell
su
chmod 777 /system/build.prop

Návštěvník
Neregistrovaný uživatel

Re: Obnova 'build.prop'

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj. Mam podobny problem. Potrebuji nahodit build.prop do "china mobilu". Pri pokusu o nahrani souburu to pise "read only file system". Co s tim???

Odpovědět