Přidej se

nejde připojení telefonu na net přes wifi router NB

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
franta
Příspěvky: 3
Registrován: 24. 3. 2014 8:46
Zařízení: Huawei Y300-0100
Operátor: Vodafone

nejde připojení telefonu na net přes wifi router NB

Příspěvek od franta »

Ahojky,
NB jsem připojen na net přes modem O2. Vytvořil jsem privátní síť : O2 Mobilní internet (veřejná síť) a "Wifina" (privátní síť), obojí - druh přístupu:internet. Na telefonu jsem se připojil a "Wifina" hlásí připojeno. Až do teď vše v pořádku. Ale pokud chci se dostat z telefonu na net, tak to nejde. Wifina má IPv4 adresu 192.168.137.1, Masku 255.255.255.0, DNS 192.168.137.1 a telefon IP 192.168.173.36, brána i DNS mají 192.168.173.1, nastavení adresy : DHCP. Poraďte prosím, kde dělám chybu.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: nejde připojení telefonu na net přes wifi router NB

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Jaký je to přesně modem? Máš správně nastavenou WIFI v modemu? Přes kabel ti to funguje? Heslo k WIFI v mobilu je zadané správně? Pokud máš tu WIFI jako privátní, není v nastavení modemu zapnuté nějaké omezení jen pro vybrané IP nebo MAC adresy? Zkus taky změnit WIFI kanál, jestli se to nehádá s nějakou jinou WIFI v okolí. Zkoušels připojení na WIFI i z jiného zařízení? Ty IP adresy telefonu a samotného modemu (routeru) by na to neměly mít vliv (telefon si to najde přes WIFI automaticky). Důležité je správně nastavit připojení k internetu podle návodu od O2, aby fungoval internet a pak doladit to wifi. :)

Ještě se mrkni dole do podobných témat, třeba tam něco objevíš.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

franta
Příspěvky: 3
Registrován: 24. 3. 2014 8:46
Zařízení: Huawei Y300-0100
Operátor: Vodafone

Re: nejde připojení telefonu na net přes wifi router NB

Příspěvek od franta »

Modem je Huawei E1750 (HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem 5(COM16)). Nevím, jak tam mám správně nastavit Wifi. Přes kabel se spojit nechci, chci se dostat na net, abych využil mobilního připojení přes NB. Heslo v mobilu bylo několikrát kontrolováno, je v pořádku. V O2 Mobilní internet - vlastnosti v části zabezpečení je jen v "Povolit tyto protokoly : Nezašifrované heslo (PAP). Nevím, jak mám změnit Wifi kanál. Četl jsem o tom už dříve, ale nevím, kde to mám nastavit. Na toto virtuální Wifi jsem se pokoušel připojit Samsugem GT 5363 a také k NB jsem se dostal, ale na net nikoli. Jen pro doplnění, takto, co mi teď nejde, jsem se připojoval už dříve, ale s NB ASUS K710. Nyní mám Acer V3-771G a nejde mi to. Nevím, jak správně nastavit připojení k internetu, když žádný návod jsem k HSPA USB modemu nedostal.

Koukal jsem tam dole, ale tento problém jsem nenašel.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: nejde připojení telefonu na net přes wifi router NB

Příspěvek od Exp »

Aha, takže ty máš vlastně USB modem se simkartou operátora a přes něj se připojuješ k internetu v notebooku a chtěl bys sdílet internet do mobilu přes WIFI, které má notebook (protože tento modem WIFI nemá). Chápu to správně? :) Myslel jsem že máš od O2 nějaké ADSL / VDSL a modem s WIFI routerem.

Bohužel tady s tím sdílením ti asi neporadím, nikdy jsem to nedělal. Ale podařilo se mi k tomu najít návod tady:

http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=17&t=1144404

A nebo existuje ještě jedna možnost, která by byla asi komfortnější. Dnes už se prodávají klasické WIFI routery, které mají USB port k připojení modemu na mobilní internet. Nemusel bys pak mít zapnutý notebook, aby ti fungovalo WIFI, ale všechna zařízení bys připojoval přímo k routeru (buď přes WIFI nebo tam jsou i klasické LAN konektory na připojení kabelem). Bylo by to spolehlivější a celkově bys to mohl líp nastavit. Umí to např. TP-LINK TL-MR3420 a spousta dalších:

Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

franta
Příspěvky: 3
Registrován: 24. 3. 2014 8:46
Zařízení: Huawei Y300-0100
Operátor: Vodafone

Re: nejde připojení telefonu na net přes wifi router NB

Příspěvek od franta »

Díky za snahu, to co nabízíš na http... jsem už všechno vyzkoušel, ale marně.
Díky za Tvůj čas. Franta

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: nejde připojení telefonu na net přes wifi router NB

Příspěvek od Exp »

Nemáš vůbec za co. Mrkni ještě tady: http://technet.idnes.cz/software-zdarma ... ftware_dvr

Nebo zkus hledat na Googlu pod spojením: notebook jako ap, hotspot apod. Pokud ti internet v notebooku přes ten modem funguje, tak ho máš nastavený správně. Jen teď nějak spustit v notebooku to sdílení i do dalších zařízení.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
kryspin.motyczka
Příspěvky: 98
Registrován: 13. 9. 2013 20:31
Zařízení: Nokia 6300
Firmware: romy nemam rad
Operátor: TM CZ

Re: nejde připojení telefonu na net přes wifi router NB

Příspěvek od kryspin.motyczka »

budu predpokladat ze OS mas win7... kdyz otevres "centrum siti a sdileni" , tam das "zmenit nastaveni adapteru" a uvidis tam jednotliva sitova rozhrani. to, ktere mas USB, dej vlastnosti, posledni karta "sdileni", povol sdileni.

nebo to jeste muzes zkusit premostit s wifinou....

zalezi jak zdany IT uzivatel jsi...
Linux is like teepee - no Windows, no Gates - Apache inside!
Don't be racist! Hate everyone!

Odpovědět