Přidej se

Rada jakou rom pro začátečníka

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
severus
Příspěvky: 19
Registrován: 17. 4. 2014 8:17
Zařízení: huawei y300
Firmware: stock

Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od severus »

Zdravím všechny ochotné. Rád bych aby jste mi poradili jakou rom si mám do své Y300 nainstalovat. Chci aby mi fungovalo všechno, nežralo to baterku víc, než je nutné, měl volné více ramky než mám v originál romce. Díky za tipy.

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od myg74 »

Ahoj. Radu Ti tu dá hodně lidi,protože každý má tu svou "NEJ".
A chceš JB nebo KK?
Edit: já osobně jsem kvůli Kitkatu opustil g300,jelikož jsem byl jeden ze stastlivcu s Hynix pamětí. Tudíž kromě orig.firmware od Tmobile zkousim vždy KK. Ted jedu už přes týden na C-ROM MIX a pokud si s telefonem chceš vyhrát, není lepší volby. Pokud chceš JB s vyladenejsim výkonem, prenecham radu někomu jinému.

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od LukasA »

Na tohle se hodně špatně odpovídá já na Stock ROM měl běžně 150 MB volný RAM.. teď na slimkatu mám okolo 190 MB ale samozřejmě záleží jakýma appkama si to zasereš.. já mám co nejmíň aplikací a žádný navíc widgety task killery ani jiný zpomalovače nepoužívám.. Takže to že "chceš" víc RAM s tím ti nikdo nepomůže záleží jen na tobě.. Myslím že v každé ROM co je v nabídce funguje všechno až na rádio.. Takže ROM na doporučení je spíš podle toho jestli chceš Jelly Bean nebo KitKat..

severus
Příspěvky: 19
Registrován: 17. 4. 2014 8:17
Zařízení: huawei y300
Firmware: stock

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od severus »

Tak system je mi úplně jedno. Klidně bych se spokojil i s GB. S těma appkama mám samozřejmě jasno. Momentálně mi Ram osciluje mezi 130 a 90 volnými. něco si bere Whatsap a něco jeden widget. Rád bych ještě tak 30 - 40 uvolnil. A jak jsem si pročítal témata o romkách, tak někde nefuguje BT, někde to občas padá, takže bych chtěl osobní zkušenosti uživatelů. Před Y300 jsem měl Blade, na ten jsem nahodil CGM 7.1 a už jsem nic neřešil.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Takže ty chceš vlastně opustit oficiální firmware kvůli tomu, že tam máš málo volné ram? Nebo má to i nějaký jiný důvod? :) Ono totiž pokud všechno funguje bez problémů, tak nemá moc smysl hnát se za co nejvyšší volnou ramkou. Android si ji umí v případě potřeby automaticky uvolnit.

Jinak hodně oblíbený je teď SlimKat: viewtopic.php?f=21&t=2692
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

severus
Příspěvky: 19
Registrován: 17. 4. 2014 8:17
Zařízení: huawei y300
Firmware: stock

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od severus »

V podstatě ano. Nelíbí se mi to UI, nebo jak se to jmenuje, ale to jsem pořešil ADW launcherem. Ale potřeboval bych i FB messenger a ten když běží, je to děs. A nelíbí se mi ani aplikace lidé. A druhá věc co mi pije trev je t-Mobile uvítací fanfáry. KDYž jsem měl telefon zkopletovaný podle svých představ bylo ramky něco koleem 30 volných. A to byl problém i při brouzdání netem. (Dvě okna v prohlížeči.) Telefon jsem dostal jako pracovní, brandovaný od T Mobile, nyní šla firma do kytek a telefon mi zůstal. Takže root a nějakou romku. Záručáky už nejspíš nikdy neuvidím, takže si alespoň poladím telefon.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od mitsuu84 »

Aplikace lidé se nezbavíš,apk dialer a lide (tel seznam) mět budeš furt.Boot animačku a nebo ten "úžasnej" t-mobile zvuk můžeš smazat,bud wipe cust v recovery a nebo přímo v systému.Pokud ti vaděj suštěný aplikace na pozadí,hybernuj je přes aplikaci Greenify .Jinak RAM je od toho aby se používala a s 512Mb ram,kde uživatelských je cca 391mb a po spuštění (než se vše načte) bejvá podle ROM tak 100-200mb moc parády neuděláš,takže pokud chceš honit free ram,prodej Y300 a kup si něco aspoň s 1GB.Já mám po čistce kolem 120 aplikací,3 plochy s widgetama a hejbu kolem 70-150mb podle toho co vše mi běží na pozadí atd.A k těm ROM,stačí na tu co máš nahodit jinej kernel ( CexStel nebo sληορsιs ) ,promazat zbytečný systémový aplikace atd a taky hned pojede jinak.Nebo pak jedna z nej je FusionX založená na stock B199 a nebo pak CM10.1 (android 4.2.2) .A nebo pak nějakou KitKat ROM,kde ale musíš počítat že nejsou 100% a sem tam vyskočí nějakej bug (samovolnej restart,prodleva dialeru a podobně)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

severus
Příspěvky: 19
Registrován: 17. 4. 2014 8:17
Zařízení: huawei y300
Firmware: stock

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od severus »

Fajn. Dík. Co je kernel a jak se liší od ROM?

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od mitsuu84 »

Koukni SEM ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

severus
Příspěvky: 19
Registrován: 17. 4. 2014 8:17
Zařízení: huawei y300
Firmware: stock

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od severus »

Díky. A kde v systému najdu tu fanfáru na smazání? A ten kernel se dá vyměnit aniž bychměnil rom?

Odpovědět