Přidej se

Rom B199 - nejde mount system R/W

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
birgis
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 6. 2014 9:47
Zařízení: Huawei Y300-0100
Firmware: B199
Operátor: O2

Rom B199 - nejde mount system R/W

Příspěvek od birgis »

Ahoj všem,
prosím o radu.
Nainstaloval jsem si opět official rom B199. Snažím se připojit system jako r/w, ale nedaří se mi to (ROOT samozřejmě mám). Zkouším různé metody (adb shell, es explorer, Root Browser...) vždy marně. Stále mi to píše, že system je read only.

Povedlo se mi nějakým záhadným způsobem pomocí Root Browser odstranit pár systémových aplikací, pár uživatelských aplikací jsem přesunul do systémové složky, ale další už ne a ne.

Chtěl bych ještě popřehazovat pár aplikací.

Díky za pomoc

Uživatelský avatar
kryspin.motyczka
Příspěvky: 98
Registrován: 13. 9. 2013 20:31
Zařízení: Nokia 6300
Firmware: romy nemam rad
Operátor: TM CZ

Re: Rom B199 - nejde mount system R/W

Příspěvek od kryspin.motyczka »

no jo, to sou ti windowsaci..... :D :D :D

pro mountnuti /system pouzij nasledujici prikaz: sudo mount -o remount,rw -t ext4 /dev/block/mmcblk0p17 /system

pro mountnuti /cust pouzij nasledujici prikaz: sudo mount -o remount,rw -t ext4 /dev/block/mmcblk0p16 /cust

toto doporucuji delat !! S ROOTNUTYM TELEFONEM !! nejlepe pres sideload (v TWRP), kdy adbd daemon bezi s pravy roota

pred rebootem je potreba system "prepnout" zpet do read-only, tudiz ......remount,ro...............


EDIT: ted mi doslo, ze se asi pokousis delat upravy za behu systemu pres nejakou aplikaci :D a ne pres terminal (prikazovy radek)... pokud mas rootnuty telefon, tak potrebujes jeste aplikaci SuperSU, diky ktere muzes dat jednotlivym aplikacim (ktere to potrebuji / vyzaduji) prava roota. bez toho udelas kulove
Linux is like teepee - no Windows, no Gates - Apache inside!
Don't be racist! Hate everyone!

Odpovědět