Přidej se

Prasklý displej - dotykové sklo

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
sedli
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 7. 2013 21:50
Zařízení: Ascend Y300
Operátor: mobil.cz

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od sedli »

V klidu borci, nevymýšlím blbosti, jen jsem se ptal na důvod, teď mám mobil u sebe a čučím na to a v pořádku ;) Pásku mám, sklíčko objednaný ( 400 kč ). Budu vyzvedávat osobně, když budou mít, má cenu kupovat fólii na dispej proti poškrábání ?
Vidím to tak na 50% šanci, že se to povede nalepit rovně a bez bublinek + dát pozor, aby pod to během lepení nevlítlo smítko prachu, co by pak šlo pod fólií vidět....
Live to Ride, Ride to Live...

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od casesik »

Folii jsem lepil zatím na každý mobil. Kupuji z číny po deseti kusech za nějakých 60kc.

sedli
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 7. 2013 21:50
Zařízení: Ascend Y300
Operátor: mobil.cz

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od sedli »

A dáváš to na sucho, nebo používáš tu vodu s jarem ?
Live to Ride, Ride to Live...

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od casesik »

U prvních jsem to vždy stříknul vodou na čištění brýlí a pak nandaval je to určitě takto lepší máš možnost korekce pokud to blbě začneš lepit nevýhoda je že ideální je telefon odložit na topení a nechat to pořádně vyschnout tak 24h jinak se mobil nedá používat.



Nyní už to lepím normálka na sucho a zatím dobrý. Ale je to tím že folii za 6 Kč nemusím řešit když se nepovede. Vezmu vyhodím a dám další.

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od Mr.Oizo »

Ještě rada lepit folii v koupelně po koupání když je vlhký vzduch a tudíž nelétá prach. ;)

sedli
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 7. 2013 21:50
Zařízení: Ascend Y300
Operátor: mobil.cz

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od sedli »

Takže chalani, mission successful :)

Rozdělání hračka, pak oddělit rámeček od dotykové desky trochu drbačka, praskalo to, tak to dělalo brajgl, ale ok..odstranit starou pásku ok, vystřihování nové a nanášení na rámečkek porod, zvlášť když máte okousaný nehty a nejde to, tak nervičky pracují, je dobré mít po ruce vychlazený pivko, pak vydržíte víc :) Dvakrát jsem musel rozdělat spoj dispej/dotyková deska, prvně jsem nevložil červenou gumičku k mikrofonu ve spodní části, podruhé jsem mezi ty dvě části svaknul konektor co byl odpojen na desce, potřetí to vyšlo ! :)

Celkem asi 40 minut i s občasným odepisováním 2 slečnám na fb ;)

Odpo jsem byl v pressu, zapomněl jsem na fólii, ale určitě ji koupím.

Každej, kterýmu se to stane, tak jděte do toho, zbytečnost dávat za výmenu v servise pětikilo, takhle si to uděláte pečlivě, já si ještě pořádně očistil mřížku reproduktoru, očistil sklíčko fotoaparátu a rámeček ;)

Dík za rady borci ;)
Live to Ride, Ride to Live...

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od davehanz »

Paráda, jsem rád, že se ti vše povedlo :-) ještě sem ti chtěl k tomu říct, že si rozebraný telefon, tedy to samotně sklíčko trochu nahřeju fénem, aby povolilo trochu to lepidlo, pak to jde krásně a hladce :-)
Naše forum, vaše forum :-)

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od casesik »

Tak pokud zkoukl nějaké to video tak ten fén používají v každém videu. Hlavně že se vše povedlo.

sedli
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 7. 2013 21:50
Zařízení: Ascend Y300
Operátor: mobil.cz

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od sedli »

Každopádně jsem vyhrabal modrej silikonovej obal MEIFENG, kterej sem si kdysi aktivně koupil přes E-Bay a ještě si na něm musel dodělat otvor pro přisvětlovací diodu, ale po týdnu jsem to sundal, blbě se to drží v ruce, je to moc široký..ale už to nesundám ;)
Live to Ride, Ride to Live...

splinter
Příspěvky: 45
Registrován: 19. 10. 2014 12:22
Zařízení: Huawei y300

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od splinter »

Zdravim,jsem tu dnes nove registrovan a chtel bych pozadat jestli by mi nekdo na tomto telefonu nevymenil to vrchni sklo a zaroven neudelal root a podobne zalezitosti?Jsem ze Vsetina,tak idealne kdyby byl nekdo odtud.Vse koupim a pripadne zaplatim mincemi nebo papirky nebo lahvinkou slivovice... :D

Odpovědět