Přidej se

eEMC is readonly - Mobil zaseknut v bootloaderu

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
AdamDvorak
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 12. 2015 13:27

eEMC is readonly - Mobil zaseknut v bootloaderu

Příspěvek od AdamDvorak »

Svůj telefon jsem měl rootnutý a s custom ROM, a taky s TWRP. Chtěl jsem jej předat novému majiteli, tak jsem dal stahovat ze stránek Huawei oficiální UPDATE.APP a mezitím v recovery formátoval všechny partitiony.
Když jsem poté na SD kartu nahodil složku dload a přepnul mobil trojhmatem do update modu, aktualizace se spustila, ale poté hodila nespecifikovanou chybu. Zkontroloval jsem tedy, jestli mám správný firmware, zkusil jsem stáhnout ještě jiný, určený pro český trh (nějakou O2 verzi, asi B194).
Provedl jsem tedy trojhmat, problikla fialová barva, jenže se potom objevila tato zpráva:

Kód: Vybrat vše

Update exception EMMC is readonly, you can't update your system
Od té doby nešlo nic. Recovery nefunguje, zůstane na logu TWRP, ani systém (který jsem formátoval) nelze načíst.
Podle internetu (http://www.hard-reset.com/huawei-ascend ... error.html) je asi poškozený čip eEMC, a pokud nemám nějaké sofistikovanější nástroje, odvahu a znalosti, nemám se to vůbec snažit řešit - mobil je rozbitý.
Nechtěl jsem se avšak tak vzdát, tak jsem zkusil fastboot - ten funguje. Našel jsem si oficiální recovery a boot.img. Pak jsem extrahoval UPDATE.APP a tak získal system.img. Postupně jsem tedy prováděl příkaz "flash", až jsem dospěl k systemu. Ten ale vždy hodí FAILED (data too large). Nemohl jsem sehnat jiný, menší system.img. Fastboot beru z nejnovějšího Android SDK.

Takže abych to nějak uzavřel - Mobil je teď nefunkční, je zaseknutý v bootloaderu, a při nějaké akci či pokusu o aktualizaci mi řekne, že čip eEMC je nezapisovatelný. Otázka tedy je, zda je telefon opravdu rozbitý, nebo zda se mám alespoň pokusit o nahození nějakého system.img?
Díky

AdamDvorak
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 12. 2015 13:27

Re: eEMC is readonly - Mobil zaseknut v bootloaderu

Příspěvek od AdamDvorak »

UPDATE: Tak jsem dnes zkoušel fastboot boot recovery.img, po kterém se nic nestalo. Restartoval jsem telefon, a zkusil nahrát stock recovery pomocí flash příkazu. Nyní již při jakémkoliv flashování vyskakuje tohle:

Kód: Vybrat vše

fastboot flash recovery recovery.img
sending 'recovery' (8488 KB)...
OKAY [  0.811s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: flash write failure)
finished. total time: 0.836s
Tak jak to vidím, zřejmě je mobil nenávratně rozbitý. :( Díky však za váš čas.

Odpovědět