Přidej se

Rady pro androidovského začátečníka

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
rekvy
Příspěvky: 26
Registrován: 22. 4. 2013 16:08
Zařízení: Huawei Y300

Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od rekvy »

Zdravím,

přecházím z hodně starého symbianu na právě vydaný huawei Y300 a je to pro mě skok z jeskyně do moderně vybaveného bytu :D. No po pár dnech už jsme se trochu zkamarádili, takže je to na dobré cestě. Chtěl bych se zeptat zkušenějších uživatelů na jejich rady do začátku. Jde mi zejména o to, jaké aplikace jsou užitečné a jaké máte třeba nainstalované v telefonu právě vy. Co na mobilu paříte a např. jaký používáte inter. prohlížeč nebo jak jste si adroid upravovali. Prostě bych to chtěl zhruba všechno osvětlit... Dále by mě zajímalo, co to přesně znamená ten ROOT a k čemu to přesně slouží... Určitě si myslím, že nebudu sám a hodně lidí by to třeba i zajímalo, co mají ostatní v telefonu.

Další věc co by mě zajímalo je příslušenství. Jakou používáte folii a plastový kryt + pořiďte třeba fotky, hodně by to pomohlo při výběru?! Jakou jste si pořídili výbavu do auta a kde jste ji koupili (tím myslím držák na mobil při navigaci, auto nabíječku atd.). To je asi vše a moc děkuji všem, co se do tohoto vlákna podívání a napíšou ;)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od Puget »

Ohledně toho rootu se koukni do sekce g300/návody je tam návod jak rootnout g300 (nedělej to) je tam popsané co to ten root vlastně je.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od TeeJay »

Ahoj, před měsícem jsem byl v tvé kůži.

Ohledně rootu zde
viewtopic.php?f=17&t=448

Ohledně držáku do auta zde
viewtopic.php?f=17&t=547

Ohledně pouzdra/krytu zde
viewtopic.php?f=17&t=509

Folii k většině pouzder dostaneš, pokud objednáváš z e-bay. České aukro nedoporučuju, jsou to jen překupníci z eBaye. A já se nechal chytit, svoje pouzdro teď prodávám - nechtěl jsem plastové, ale měkké z TPU. Více zde viewtopic.php?f=10&t=653

Jinak používám Smart Launcher (jako vlastní vzhled androidu - menu a tapeta), je takovej jednoduchej, nenáročnej na paměť a menu má přehledně automaticky rozdělený do kategorií s možností přeházení.

Jinak zajímavé aplikace, co sám rád používám

Free SMS Sender na posílání sms zdarma přes net
DIC-o Anglicko-český slovník (free)
ProCapture (placené) pro tvoření panoramatických fotografií
Shake Screen-On pro odemykání telefonu překlopením/zaklepáním

Endomondo (placené) - tracker pro sporty, záznam trasy, spálené kalorie

Autoavigace TomTom Europe (placená), Sygic (placená)

Pěší navigace MapsWithMePro (placená) pro navigaci po městě
Locus Pro (placená) pro turistickou navigaci na kole

Flightradar24 (free/placená) pro sledování letadel nad hlavou, když se nudím :D
Meteor pro sledování srážkových mraků (free)

HiSuite pro spojení s notebookem, není třeba instalovat zvlášť na telefon, počítač nainstaluje sám
SwiftKey (placené) pro svižnější psaní i na výšku

A z her:
Can Knockdown 3 (free, pecka když takhle sedíš třeba na záchodě, shazuješ baseballovými míčky plechovky, dobře zpracovaná fyzika)
Candy Crush Saga (free-to-play, nehraj to, je to závislácká hra, hlavně na FB)
Carmageddon (placené, zatím jsem jen nainstaloval, ještě nehrál)
GTA III (placené) - klasika
Labyrinth 2 (placené) - naklápění telefonu pro vedení kuličky překážkovou dráhou
NFS Most Wanted - zábavný arkádový auta, klasika
Real Racing 3 - skvělý auta
Worms 2: Armageddon - klasika, kdo by neznal

Snad to pomůže, taky jsem ze začátku rád ocenil pomoc :)

Edit:// Růžovovínové pouzdro prodáno, už mám jen černé.
Naposledy upravil(a) TeeJay dne 27. 5. 2013 19:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od Puget »

Labirinth jsem hrál taky, ale mám pocit, že byla Free (obě verze) jen pokud se dokupovaly další "mapy".
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

rekvy
Příspěvky: 26
Registrován: 22. 4. 2013 16:08
Zařízení: Huawei Y300

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od rekvy »

super něco takové jsem potřeboval. Folii už mám koupenou přes ebay a i pouzdro, pak sem pošlu fotky... Mohl bych se zeptat, jak si tam dostal ten nový launcher? Jak oddinstaluju to emotiun UI? Jaký je ještě dobrý launcher? Pro ostatní: jaký používáte antivir? Existuje nějaký lepší přehrávač hudby než ten vestavěný?

Je nějaká možnost odstranění té zamykací obrazovky? Celkem mě štve když mi někdo volá, tak je tam i možnost poslat smsku a když to vytáhnu z kapsy, tak už se mi jednou stalo, že místo toho, abych ten telefon vzal, tak poslal smsku :D

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od Puget »

Launcher si normálně stáhneš, nainstaluješ, dáš domeček a zeptá se tě co chceš používat za launcher.

Emotion UI odstraníš jenom s ROOTem, přes nějakou aplikaci, každopádně není potřeba ho odinstalovávat.

Antivir nepoužívám žádný, ale používal jsem Avast, mám ho i na počítači :)

zamykací obrazovku si vypneš v nastavení/zabezpečení/zámek obrazovky/nezamykat a nebo tak nějak podobně.
Můžeš si ale stáhnout z google play různé lockery, GO jich má hodně, je z čeho vybírat, podle mě je lepší tam nějaký mít, ať se sám neodemyká v kapse.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

rekvy
Příspěvky: 26
Registrován: 22. 4. 2013 16:08
Zařízení: Huawei Y300

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od rekvy »

Ok super díky.. Máš taky nějaké oblíbené aplikace co tu ještě nejsou? Jaký je tedy dobrý launcher? Slyším všude o nova launcher, smart launcher atd..

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od Puget »

Z rychlého pohledu na moje aplikace na účtu google play ( cca. 20 minut, je jich celkem dost ;)) sem vypíšu ty, které mě zaujali nebo se k nim často vracím.

My Data Manager - v liště se objeví proužky wifi a mobilní síť ke které to píše kolik dat bylo již využito. Stáhl jsem to z toho důvodu, že jsem chtěl vědět kolik využiji dat. Zatím jsem se dozvěděl, že za cca. 3 týdny jsem využil 5 GB :P

Solid Explorer skoro tak dobrý jako ES File Manager, ale s tím, že se ti s trochou štěstí u něho odemkne plná verze :D stalo se mi už 2x. Každopádně ES používám častěji.

Pak nějaké aplikace na rozpoznávání hudby se hodí vždy :) TrackID měl jsem i na starém SE, SoundHound, Shazam. Všechny tyto 3 rozpoznávají hudbu řekl bych na stejné úrovni. Stále hledám nějaký který to umí offline - nahraje zvuk a třeba někdy když jsem na wifi ho identifikuje.

MoreLocale 2 používám, když mám zrovna ROM bez češtiny - lokalizuje aplikace do češtiny, sice někdo říká, že mu to mobil i do češtiny přeložilo, ale mě se to ještě nepovedlo. Každopádně účel to podle mě splňuje.

TouchPal Keyboard podle mě jedna z nejlepších klávesnic. Na G300 byla od začátku, ale později jsem přešel na klasickou android klávesnici kvůli tomu, že žrala asi o 2-3 MB méně RAM :D občas když v ROMce není klávesnice nebo nepíše s diakritikou tak ji stahuji, ale jinak jsem línej si stahovat.

CG Transit - aplikace kterou využívám každý pracovní den, offline jízdní řád.

Facebook, nemusíme ani zmiňovat co to je, že? :)

Youtube to samé.

Skype taky všichni známe :)

Antutu benchmark - systetickým testem změří výkon telefonu. nejvíce co jsem dosáhl bylo přes 4600

MX Player - pro mě nejlepší přehrávač videí, přehraje snad vše.

RealCalc - vědecká kalkulačka s tamtěma věcma co se snad v praxi nevyužijí :p

Google goggles - taková vychytávka od Googlu kde vyfotíš obrázek a ono ti to najde všelijaký věci, jde s ním skenovat i QR kódy.
Na QR kódy se dá použít i QR droid taky fajn :)

Piano Master - jedna z prvních her co jsem tam měl, dokázala zabavit :)

Volume Ace - přehledné nastavování hlasitostí.

Sleep as Android již nepoužívám, ale je to celkem zajímavá aplikace kde měří hloubku spánku atd. nastavování budíku má taky mnoho možností.

Vodováha - mohla se hodit, ale já jsem ji nikdy v praxi nevyužil :D

MusicJet - licence mi již vypršela a nehodlám si ji kupovat, ale hledám něco podobného - hudba se dá stáhnout a offline si ji v rámci aplikace poslechnout, sice si ji můžu stáhnout i tak, ale toto je pohodlnější :)

Asi tak, doufám, že to k něčemu bude.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od Exp »

Já používám Holo Launcher, vyhovuje mi ze všech nejvíc. Je malý, nenáročný a v češtině. :) Navigaci mám bezplatnou MapFactor Navigator. Internetový prohlížeč ten výchozí. Hraju teď Candy Crush Saga. :) Mám v telefonu jen pár her a vždycky když něco dohraju nebo mě to přestane bavit, tak to smažu a nainstaluju něco novýho. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od michalkalensky »

Já taky používám Holo Launcher.Jako navigaci používám Sygic Navigation.Internetový prohlížeč používám Opera Mini.A hry mám jich hodně ale tel. mám v servisu takže nepamatuji ale hned jak ho budu mít tak napíšu a možná ho budu mít do soboty a když ne tak pak tu týden nejsem a budu ho mít asi cca 12.června :)

Odpovědět