Přidej se

Používáte antivirový program?

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Exp »

Dnes vyšel na novinkách článek o viru Eurograbber, který ukradl z bankovních účtů lidí skoro miliardu korun. Zaujalo mě na tom to, že virus napadal nejdřív klasické počítače a poté se dostal do chytrých mobilních telefonů (převážně Android a BlackBerry) odkud dokázal zachytit autorizační zprávy z banky. Napadeno bylo víc jak 30 000 lidí a 32 různých bank z célé Evropy. Česká republika a Slovensko naštěstí nemají zatím žádný zaznamenaný útok.

Ale zase to má jedno společné....virus zasílal po napadení počítače na mobilní telefon falešnou zprávu o nutnosti aktualizace systému kvůli internetovému bankovnictví. Teprve po potvrzení ze strany uživatele se dostal do telefonu.

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bez ... -viru.html
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
LMN_35
Příspěvky: 106
Registrován: 28. 11. 2012 19:09
Zařízení: ASUS Zenfone 5
Firmware: Android 4.4.2
Operátor: O2

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od LMN_35 »

prave preto si do MT nedavam take aplikacie, a uz vobec ho nepouzivam v spojitosti s financiami

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od scarabeus »

Tak jsem se rozhodl vyzkoušet free AVG pro Android a asi je to jenom můj dojem, ale aniž by mi to něco našlo, tak se mi zdá, že telefon běží rychleji. Já vím, že je to asi blbost, ale prostě se mi to zdá :-) . Jinak jsem ho ze srandy nahrál i do mobilu přítelkyně a tam našel dva reklamní šmejdy (nahrála si tam nějaký wallpapery a nečetla podmínky). Takže proběhlo odstranění a už je to v klidu. Drsný ale je, že tyhle věci si stáhla přímo na Google Play.
JB 4.2.1

Standa59
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 1. 2013 12:20
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: 4.0.3 B952

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Standa59 »

Pokud mohu mluvit za sebe, tak antivirák je nutností všude, kde dochází ke komunikaci. Nevěřte na bezpečné stránky :) Používám mobilní avast! Mobile Security a žiji v naději, že jsem žádnou nákazu nechytil ;)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od davehanz »

Ja do ted pouzival AVg free.dal sem ho pryc a stahl zonera.Svete div se,hned po instalaci a prvnim spusteni mi to napsalo HROZBa 2 app. 3D Bus a tema galaxy na Go launcher.Vse primo z obchodu play...tak ted nevim,fikce nebo fakt???
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Puget »

Používám nyní avasta sel jsem i na internet kouknout se jak v praxi funguje antitheft akorát po par experimentu jsem narazil na jednu věc nemůžu dálkové zapnout třeba data nebo GPS jelikož nemam tarif. A myslím ze hodně lidi ho nemá a v případě ukradeneho telefonu by se nebali utratit par korun za internet kvůli lokalizovani mobilu. Existuji ale i jiné aplikace k tomuto účelu vytvořené kdyby byla ta co chci Free tak bych si ji tam dal a některé jsou Free ale tu kterou chci je placena teď si ne vzpomenu na Jméno. Myslím si ale když budou jiste vyžadovat vseljaky práva tak to nebudu stahovat jako warez
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
rosten
Příspěvky: 18
Registrován: 10. 2. 2013 19:05
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: 4.0.3

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od rosten »

Já už léta používám všude (PC i mobil) AVG a zatím si myslím, že je vše ok

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Puget »

ME jde spise o nějaký antitheft nebo tak něco nejlépe si tim vede asi cerberus ale není Free napořád skoda
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od scarabeus »

Antitheft má i AVG ve své free verzi
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Puget »

Já vím zkoušel jsem ho avast si v něm Rekl bych vede lepe
A nejsem si jistej jestli má avg firewall avast ho má
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Odpovědět