Přidej se

Po flashi TWRP nefunkční dotyková vrstva mobilu

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
MiSe
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 11. 2014 21:58
Zařízení: Huawei Ascend P6

Po flashi TWRP nefunkční dotyková vrstva mobilu

Příspěvek od MiSe »

Podle jednoho zde vyzkoušeného návodu jsem do Jiayu F2 flashnul TWRP, aplikace FlashTool zahlásila, že vše proběhlo OK. Mobil jsem spustil do TWRP, ale bylo nefunkční dotykové ovládání, resp. si dělalo úplně jiné věci. Protože nebylo možné zvolit vypnutí mobilu, vyndal jsem tedy baterku a nechal mobil naběhnout klasicky. Ovšem k mému zděšení jsem zjistil, že i když naběhne systém, tak je mobil k nepoužití, protože displej vůbec nereaguje, tedy reaguje zcela nahodile a to i spodní funkční tlačítka!
Poté jsem udělal ve stock recovery (to jsem tam úspěšně flašnul zpět) factory reset, ovšem zlepšení u dotykové vrstvy nedošlo. Po naběhnutí telefon nadále velmi chaoticky reaguje na dotykovou vrstvu, tedy máčknete na jedno místo díspleje a zvolí se jiná volba, u některých voleb se dostanete do slepé uličky, protože z volby není jiná cesta zpět než vyndat baterii :cry:
V dalším kroku jsem flašnul pomocí Flashtool úplně čistou rom s formatem všech předchozích dat, ale problém po naběhnutí přetrvává.
Podotýkám, že jsem tam při opětovném pokusu flešoval správnou rom.
Dokázal by někdo zkušený poradit jak z tohoto průseru ven nebo na koho se obrátit s žádostí o pomoc, abych nemusel telefon posílat na zdlouhavou reklamaci zpět do Číny? Děkuji za každou přínosnou radu.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Po flashi TWRP nefunkční dotyková vrstva mobilu

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Zkus tam klasicky nainstalovat nějakej oficiální firmware (dload na kartu a VOL+, VOL- a POWER). Tím se zbavíš všech úprav a nahraje se tam automaticky originální recovery.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět