Přidej se

Bleskmobil - první virtuální operátor

Fórum o operátorech, cenách, tarifech a službách
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

Tak včera jsem si koupil na zkoušku v trafice sim kartu BleskMobilu. :) Dali mi automaticky na výběr z docela velkého počtu čísel z jedné série (lišily se koncovými čísly). Balení je dost malé (narozdíl od konkurence), je to jen "obálka" z tvrdého papíru zatavená ve fólii, ale to není na škodu. Jsou na ní přehledně vytištěné ceny za služby, čísla infolinek, telefonní číslo atd. Sim kartu je možné aktivovat až do 31.12.2014, takže docela dlouhá doba. Až se pustím do testování, tak přidám další info. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

Zatím celkově to na mě působí docela dobře. Obálka sim karty obsahuje z vnitřní strany veškeré důležité údaje (základní podmínky a návody, telefonní čísla atd.). Samotná simkarta se může vylomit z plastové karty (na které jsou pod stíratelnou vrstvou přístupové kódy PIN, BPIN, PUK a BPUK - vše dobře čitelné) ve 2 formátech, klasická sim a nebo micro sim. Po vložení do telefonu, okamžitá aktivace. Změna nastavení služeb proběhla téměř okamžitě. Volání a SMS bez problémů. :) Teď mě ještě čeká přenos čísla od Vodafonu z předplacené karty, tak uvidím jak to bude dlouho trvat (je na to formulář přímo v samoobsluze Bleskmobilu). Vše je hodně jednoduché a přehledné, včetně internetové samoobsluhy.

Co mě osobně ale na Bleskmobilu zatím vadí...nejde nabíjet kredit platební kartou online, zpoplatněné spojení s operátorem - 20 kč za hovor (hlasová samoobsluha je zdarma).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

Abych to tady nějak uzavřel... :) Na Vánoce jsem zadal v samoobsluze Bleskmobilu přenos čísla z předplacené karty Vodafonu. Podle informací od Blesku jsem měl počkat na doručení sms zprávy s pac kódem pro přenos čísla, který jsem měl následně sdělit původnímu operátorovi do 10 dnů. Tady nastal jediný zádrhel z celého přenosu. SMS zpráva nedorazila. Pac kód je naštěstí uvedený i v samoobsluze, ale dokud nedorazí zpráva, tak kód nepřevzal původní operátor (v mém případě Vodafone). 11. den jsem zavolal na linku Vodafonu a tam mi potvrdili, že pac kód už mají a poté schválili přenos. Jakmile jsem položil hovor, přišly nějaké info sms od Vodafonu a konečně i PAC kód od blesku. Asi se to tím nějak rozhýbalo. :) Datum přenosu mi byl nastaven o 29 dní později, než jsem zadával přenos. Tzn. přenos od Vodafonu do Blesku trval skoro měsíc, což je podle v dnešní době strašně dlouho. V den přenosu stará vodafone sim karta už nefungovala. Vyměnil jsem ji za blesk kartu a vše proběhlo v naprostém pořádku, přenos čísla bez problémů. Takže zatím spokojenost. Používám to v druhém telefonu pro levné volání.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
sonda
Příspěvky: 163
Registrován: 26. 12. 2012 10:03
Zařízení: G300, LG G-PAD 8.3
Firmware: B895
Operátor: Mobil.cz

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od sonda »

Já ti nevím... kolik stojí ta sim karta?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

150 kč a je na ní 150 kč kredit. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

ČTK zveřnila informaci, že bleskmobil má už 120 000 zákazníků. Na to, že funguje teprve 3 měsíce je to podle mě parádní výsledek. V tomto roce se navíc na trh chystají i další virtuální operátoři (Tesco, Air Telecom, GTS, Centropol, UPC, Mafra, ČD, Kaufland a podle všeho i Česká pošta). Myslím, že se máme na co těšit. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
sonda
Příspěvky: 163
Registrován: 26. 12. 2012 10:03
Zařízení: G300, LG G-PAD 8.3
Firmware: B895
Operátor: Mobil.cz

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od sonda »

Tak to je docela slušný.
Počkám si až vyjdou další a pak se rozhodnu, ke komu se přidám.
Zatím se mi (podle vašich zkušeností) líbí bleskmobil.

Uživatelský avatar
rosten
Příspěvky: 18
Registrován: 10. 2. 2013 19:05
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: 4.0.3

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od rosten »

U mě na Bleskmobil přešli všichni 4 důchodci - myšleno prarodiče. Z původního Twistu jsou teď u Blesku. Myslím, že pro tuhle cílovou skupinu, je to naprosto idelání. Jde jim jen o.. to levné volání. SMS nepíší, internet taky nepotřebují

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

Před pár dny Bleskmobil zavedl nové možnosti dobíjení kreditu. Jde to teď nově i přes online bankovnictví, platební karty, bankomaty atd.

Pro mě je to skvělá zpráva a mám z toho radost. :) Mám Bleskmobil v druhém telefonu na levné volání a dobíjení kreditu kartou mi tam hodně chybělo. Navíc teď od začítku května mají být spuštěny Premium SMS (nákup sms jízdenek, platby přes sms apod.).

Kompletní seznam možností dobíjení na oficiálních stránkách:

Kód: Vybrat vše

http://bleskmobil.blesk.cz/jak-dobit
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Bleskmobil - první virtuální operátor

Příspěvek od Exp »

A další novinka...po vyčerpání FUP je rychlost nově 200 kbit/s (původně 16). Takže stejné jako v případě O2.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět