Přidej se

mizející SMS Huawei G510

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
onuce
Příspěvky: 48
Registrován: 17. 3. 2014 14:36
Zařízení: huawei510

mizející SMS Huawei G510

Příspěvek od onuce »

Stává se mi často, že při spuštěné náročnější aplikaci se přiševší SMS zcela ztratí. Doručenka u odesílatele hlásí doručeno, ale já se o SMS nidy již nedozvím. Zřejmě způsobeno nedostatkem RAM. Co s tím? Je možnost swapování bez kořenování? Děkuji
Naposledy upravil(a) onuce dne 16. 4. 2014 11:03, celkem upraveno 1 x.

onuce
Příspěvky: 48
Registrován: 17. 3. 2014 14:36
Zařízení: huawei510

Re: mizející SMS

Příspěvek od onuce »

Ještě mě napadá jedno nouzové řešení téhle nebezpečné situace, totiž preventivně, před spuštěním na paměť náročnější aplikace, přepnout telefon do režimu letadlo. Tím se stane, že se SMS standardně nedoručí, což se odesílatel dozví. Navíc se sms časem, po "odletadlování" vlastního mobilu, snad doručí. Jinak může dojít k mnoha nedorozuměním, neb odesílatel žije v domění, že jeho SMS byla doručena, ale odpovědi se nedočká. Co si asi pomyslí? Těch zničených vztahů... U operátora mi ani nevěřili, že mohou SMS zmizet zcela ze světa... Je to opravdu velký problém!!!

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: mizející SMS Huawei G510

Příspěvek od mitsuu84 »

To je běžná vec u náročnějších aplikací,hlavně na stock rom (ofiko firmwaru),stávalo se mi to na Y300 taky např u hraní Real Racing 3.Hold není to žádnej nabušenej stroj a s náročnějšíma aplikacema,hlavně hrama má problém.Řešit to módem letadlo je taky možnost a nebo si stáhni nějakou aplikaci,která umí ty co nechceš aby se ukončovaly,tak zamknout v paměti.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: mizející SMS Huawei G510

Příspěvek od Exp »

Tohle je bohužel známý problém. Dělá to i na oficiálních firmwarech. Ten režim letadlo je ale dobrý nápad a měl by tomu zabránit. Je to docela závažná chyba v systému. Mělo by to být udělané tak, aby se tady ty základní procesy při zatížení neukončovaly. :?

Nějaké bližší info je i tady u G300: viewtopic.php?f=4&t=516
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

onuce
Příspěvky: 48
Registrován: 17. 3. 2014 14:36
Zařízení: huawei510

Re: mizející SMS Huawei G510

Příspěvek od onuce »

To tedy ano. No ještě že existují letadla! Jsou strašně dobrým vynálezem, neboť bez nich by mobily možná dodnes tuto funkci neměly. Nikdy jsem letadlem sic neletěl, ale režim letadlo používám často. Zejména při delších výletech do přírody je to neocenitelná věc skrze životnost baterie, zbude více energie na navigaci apod.

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Aktualizace systemu

Příspěvek od davehanz »

Tak ten problem s mizejicimi prijatymi sms mam taky :-(
Naše forum, vaše forum :-)

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: Aktualizace systemu

Příspěvek od casesik »

No teď jste mě dostali. Protože na mém novém founu (L9 II) mám to samé včera tři sms které jsem nedostal a přítelkyni došlo oznámení o doručení, dosud jsem to přikládal O2 ale jak vidím může být problém i zde. Otázka zní co s tím ??

onuce
Příspěvky: 48
Registrován: 17. 3. 2014 14:36
Zařízení: huawei510

Re: Aktualizace systemu

Příspěvek od onuce »

Vida! A já myslel, že jen Huawei je takový paskvil. Stane se to při spuštění na operační paměť náročnější aplikace, nebo hry. Zřejmě to pak nemá možnost přijatou sms zpracovat a tak je po ní. Řeším to tak, že před spuštěním hry zapínám režim letadlo. Zpráva se pak alespoň normálně nedoručí a přijde od operátora po deaktivaci režimu letadlo.

onuce
Příspěvky: 48
Registrován: 17. 3. 2014 14:36
Zařízení: huawei510

Re: Aktualizace systemu

Příspěvek od onuce »

Že by to tedy byla chyba přímo Androidu? Nechápu, proč nemá možnost swapování, bylo by po problému. Nu, ale protože to není Windows, tak by zřejmě i virtuální paměť zaplnil, když již by měl tu možnost a vše by se zpomalilo... myslím.

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Aktualizace systemu

Příspěvek od davehanz »

Vcera jsme to s moji resili,dosli jsme na to nahodou,ze sem ji rekl,proc se mi k tomu nijak nevyjadrila,a ona chudina o nicem nevedela.proslí jsme si zpravy jednu po druhe,a jen za vcerejsek tam nemela 3 zpravy ode me...ja je mel odeslane,odfajfknute,a ona neprijatou,mam tam na te G510 ofiko rom B195 od VF,tak kde muze byt problem,nevim,ale nastve to :-(
Naše forum, vaše forum :-)

Odpovědět