Přidej se

Neken N6

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Neken N6

Příspěvek od mitsuu84 »

Další zástupce levných a vybavených čína smartphonů.Na aukru se nový dá sehnat za cca 4200kč,na aliepressu je cena okolo 200 dolarů (cca 3900kč).

Obrázek

Parametry:

CPU Quad-core MediaTek MTK6589T Cortex A7 s taktem 1.5GHz
GPU ARM mali450-MP4
RAM 1/2GB
ROM 16/32GB+slot na microSD kartu
Android 4.2
Displej IPS 5" s rozlišením 1920x1080
Zadní fotoaparát 13Mox,Led,Autofocus,HDR,Videa v HD
Přední fotoaparát 5Mpx
Dual-sim
GPS/A-GPS s EPO
Wi-Fi,Bluetooth,FM
Light Sensor, Gravity Sensor,Distance Sensor
Kapacita baterie 2000mAh
Rozměry 141.7x70.5x9.75mm a váha 176g
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Neken N6

Příspěvek od mitsuu84 »

Na pandawillu je ted verze s 2GB RAM a 32GB ROM v akci za 154.99 dolarů (cca 3100Kč)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Neken N6

Příspěvek od michalkalensky »

Tak telefon vlastním již od čtvrtka 5.6.2014 a mám silnější verzi s 2 GB RAM a 32 GB ROM, který jsem koupil u android asistenta i s dopravou za 4 350 Kč. Budu tento příspěvek průběžně editovat a přidávat různé další poznatky,návody,rom a mnoho dalšího ale ze začátku nejprve přidávám recenzi.

Pokud by jste se chtěli na něco zeptat nebo by vám v mé recenzi něco chybělo tak mi prosím napište do zpráv! ;)

Recenze
Spoiler: zobrazit obsah
Neken N6 je dodáván v hezké a barevné krabičce. Uvnitř balení najdeme samozřejmě telefon a dále pak tu máme sluchátka,USB kabel, americkou nabíječku + přídavný adaptér do evropské zástrčky, baterii o kapacitě 2000 mAh a příručku v angličtině. Jinak na telefonu již je nalepená folie akorát stačí odtrhnout horní vrstvu. Telefon mám v černo-bílé variantě.Vzadu má bílou barvu a vpředu je černý.Telefon je vyroben z plastu a materiál se mi zdá jako kvalitní a nikde na něm nezůstávají otisky prstů. Také mohu pochválit pevnou konstrukci, protože nikde nic nevrže a to ani při pevnějším stisknutí telefonu.

ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vzhledem k velkému displeji který má 5 palců se mi telefon docela dobře drží v ruce a podle mě je tedy 4,7 - 5 placů ideální velikost telefonu. Telefon má zaoblené hrany a tloušťku cca 8 mm takže jak jsem psal docela mi do ruky padne. Displej s rozlišením 1920x1080 px (Full HD) má vynikající pozorovací úhly a podání barev se mi zdá takové průměrné. Displej na přímém slunci je mezi průměrným a vynikajícím. Displej podporuje až 5 dotyků. Dále pak automatické nastavení jasu je vynikající. O výkon se stará čtyřjádrový MediaTek MTK6589T taktovaný na 1,5 GHz s 2GB RAM. V telefonu mám volných cca 1000 MB RAM. Telefon má interní úložiště pro systém kde je 2 GB + paměť telefonu která má 32 GB + slot na paměťovou kartu. S výkonem telefon problémy opravdu nemá ani při hraní náročných her (Real Boxing,Asphalt 8,Dead Trigger 2,...) a běžném používání. Telefon se ani jednou nezasekl a nezpůsobil žádnou chybu tudíž je vše hezky plynulé a rychlé. V Antutu Benchmark měl telefon po vybalení z krabice skóre 15 760 bodů a poté co jsem udělal Root a obnovil cca 90 aplikací měl skóre 15 686 bodů.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na zadní straně telefonu najdeme 13 Mpx fotoaparát spolu s led a telefonu nechybí ani Autofocus, HDR a natáčení videa v HD. Fotoaparát fotí parádně i s použitím předinstalované aplikace a galerie navíc nabízí různé upravování fotek. Na zadní straně ještě dále najdeme reproduktor, který je na tom se zvukem průměrně. Pod zadním krytem najdeme baterii o kapacitě 2000 mAh která vydrží cca den bez nabíjení. Baterie se nabije z 0% na 100% za cca 3 hodiny a 25 minut. Jinak koukal jsem na internet a samostatně se prodávají silnější baterie s kapacitou 3000 mAh spolu se zadním krytem a cena je cca 240 Kč kterou můžete objednat TADY. Pod krytem dále najdeme slot na pamětovou kartu + Dual Sim ale používám jenom jednu Sim kartu. Na přední straně najdeme 5Mpx fotoaparát a led diodu. V telefonu najdeme také Gravity Sensor, Light Sensor a Distance Sensor. Na přední straně dále najdeme podsvícená tlačítka v pořadí menu,domu a zpět. Na pravé straně najdeme power tlačítko a na straně levé regulace hlasitosti.Na vrchní straně telefonu je 3.5 mm jack spolu s Micro USB a na spodní straně telefonu je mikrofon.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek



Systém Android je ve verzi 4.2.1 Jelly Bean. Pochopitelně v notifikační liště najdeme dvě lišty a to lištu notifikací a lištu s rychlými přepínači. Jako zámek obrazovky zde najdeme odemčení tažením,obličejem,hlasem,gesto,pin a heslo. Já mám zvolené moje oblíbené odemčení tažením u kterého mám nastavené vlastní zkratky. V telefonu jsou také zabudované funkce jako spořič obrazovky, bezdrátový displej, zvukové profily a naplánováné zapnutí/vypnutí telefonu což je užitečná funkce převážně v noci když spíte a telefon nepoužíváte, můžete tak šetřit baterií. Výchozí Launcher jsem měl cca 5 minut poté jsem nainstaloval můj oblíbený Nova Launcher a upravil podle mých potřeb. Při zapínání telefonu má hezký Bootanimation ale je doprovázen takovou ošklivou melodií kterou jsem si pomocí rootu odstranil poté sem dám návod jak melodii odstranit. V nastavení telefonu jsem si dal aktualizaci systému a momentálně žádné aktualizace nenabízí. Sestavení mám z 4.12.2013 a jak už jsem zmínil je to Android ve verzi 4.2.1 ale třeba se dočkáme na nějakou aktualizaci s vyšším číslem androidu. Podržením tlačítka menu se dostanete do Google Now a podržením tlačítka domů standartně na spuštené aplikace kde jsem si pomocí GravityBoxu přidal tlačítko na hromadné ukončení všech aplikací + lištu s využitou a volnou RAM. WiFi a Bluetooth fungují bez problému ale GPS ze začátku vůbec nešla ale pak se mi ji podařilo zprovoznit. Pokud vám také GPS nefunguje tak jsem přidám návod jak ji zprovoznit a vše najdete v tomto příspěvku. Po opravě GPS moji lokaci najde do cca vteřin! Defaultní klávesnici jsem odinstaloval a nainstaloval moji oblíbenou klávesnici Google s podporou Swipe. V telefonu je také předinstalované rádio které funguje bezproblému. Avšak poté co jsem poslouchal hudbu přes sluchátka tak nastal problém a telefon je zřejmě vybíravý jelikož některé sluchátka v něm hráli bez problému a některé hráli tak, že se nedalo nic poslouchat. Sluchátka co byli v balení k telefonu tak fungovali bezproblému to samé sluchátka Nokia co mám z 3410 Expres Music ale pak jsem ještě zkoušel sluchátka Huawei z Ascend Y300 a ještě jedny které byli od vietnamců a tyto dvoje měli s přehráváním problémy a nedalo se to poslouchat.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Klady
- čtyřjádrový procesor MediaTek MTK6589T s taktem 1.5GHz
- 2 GB RAM
- interní paměť 32 GB + paměťová karta
- 5" displej s rozlišením 1920x1080 (Full HD)
- dual sim
- zadní fotoaparát 13 Mpx a přední 5Mpx
- natáčení v HD
- na telefonu nalepená fólie
- vynikající pozorovací úhly
- plynulost
- notifikační dioda
- podsvícená tlačítka
- naplánované zapnutí/vypnutí telefonu


Zápory
- postarší android 4.2.1 Jelly Bean
- nefungovalo GPS (opravil jsem a najdete tu návod)
- některé sluchátka mi telefon ,,nebral,, a hrála příšerně a některé naopak skvěle (zřejmě chyba ve v mých sluchátkách)
Návody

Jak udělat root
Spoiler: zobrazit obsah
- Stáhněte si nejnovější verzi aplikace Framaroot.
- Stažený soubor Framaroot-1.9.3.apk dejte do zařízení,nainstalujte a spusťte Framaroot.
- Nyní vyberte akci – instalace „Superuser“ nebo „SuperSU“.
- Vyberte exploit (Boromir,Faramir,Barahir a další) a proces rootnutí bude zahájen a pokud vyskočí hláško o neúspěšném rootu tak zkuste jiný exploit.
Jak udělat unroot
Spoiler: zobrazit obsah
- Stáhněte si nejnovější verzi aplikace Framaroot.
- Stažený soubor Framaroot-1.9.3.apk dejte do zařízení,nainstalujte a spusťte Framaroot.
- Nyní vyberte akci – „Unroot“.
- Vyberte exploit (Boromir,Faramir,Barahir a další) a proces unrootnutí bude zahájen a pokud vyskočí hláško o neúspěšném unrootu tak zkuste jiný exploit.
Jak zprovoznit GPS
Spoiler: zobrazit obsah
Stáhněte si aplikaci MTK Engineering Mode, spusťte poté jděte do MTK Settings-->Location-->Location Engineer Mode-->EPO a zaškrtněte Enable EPO a Auto Download a poté klikněte na EPO (IDLE) a nechte to proběhnout poté co se zobrazí suceesful dejte restart. Znova spusťte aplikace a dejte MTK Settings-->Location-->YGPS-->Information a kliněte na hot,warm a full. Poté si stáhněte aplikaci GPS Fix, spusťte a klikněte na Start fixing a nechte proběhnout 15 minut poté si stáhněte aplikaci GPS Test a telefon dejte na volné prostranstí a nechte otestovat GPS cca 30 minut a nahoře je In Use a nějaké číslo (udává počet fixnutých GPS) já měl 7 takže super. A poté dejte restart a GPS by měla fungovat ;)
Jak zprovoznit GPS pomocí rootu
Spoiler: zobrazit obsah
1. Vypněte GPS
2. Otevřete ES File Explorer nebo jiný správce souborů a najdeme soubor mtkgps.dat v /data-->misc
3. Smažte soubor mtkgps.dat
4. Restartujte telefon
5. Stáhněte aplikaci MTK Engineering Mode
6. Otevřete aplikaci a klepněte na MTK Settings
7. Přejděte k záložce Location
8. Klepněte na Location Based Service
9. Klepněte na záložku AGPS a pak se ujistěte se, že je zaškrtnuto enable A-GPS On / Off
10. Klepněte na EPO a ujistěte se, že enable EPO je zaškrtnuto
11. Zapněte GPS
12. Dejte tlačítko zpět a potom klepněte na YGPS
13. Dejte telefon na volné prostranství a počkejte, až se satelity
14. Tento proces by měl vytvořit nový mtkgps.dat soubor
Jak odstranit melodii při zapínání telefonu
Spoiler: zobrazit obsah
K odstranění melodie při zapínání telefonu je potřeba root a návod najdete výše. Stáhneme si nějaký prohlížeč souborů já doporučuji ES FILE MANAGER, spustíme a půjdeme do systémových souborů a složek je to nahoře značeno / takže klikneme na / poté najdeme složku system-->media a tam odstraníme dva zvukové soubory (bohužel bych napsal jak se přesně jmenují ale jelikož je mám už odstraněné a název souborů si nepamatuji tak to nemohu napsat).
Naposledy upravil(a) michalkalensky dne 31. 7. 2014 20:12, celkem upraveno 11 x.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Neken N6

Příspěvek od mitsuu84 »

Jako z číny a nebo tu v čr přes aukro a podobně?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Neken N6

Příspěvek od michalkalensky »

Tak nějak mě to je jedno ale spíše asi na aukru třeba přes asistenta ;) Ale zase nemá NFC,android pouze 4.2 a krapet vyšší cena když za tu cenu jsou i osmijádra :lol:

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Neken N6

Příspěvek od mitsuu84 »

Smartphonů s verzí androidu 4.4 moc není.A který octa-cory myslíš levnější?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Neken N6

Příspěvek od michalkalensky »

Myslím to tak obecně ale viděl jsem jich už pár například Cubot X6 a další....

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Neken N6

Příspěvek od mitsuu84 »

Ale například Cobot ma jen 1gb ram.Takze lepší 4jadro a 2gb ram,jak 8mi jadro s 1gb ram.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Neken N6

Příspěvek od michalkalensky »

Právě no tam mě vadí ta ram 1gb já už chci rovnou 2gb abych myslel do budocna a telefon vydržel aspon 3 roky :)

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Neken N6

Příspěvek od michalkalensky »

Tak o tomto telefonu přemýšlím a hledám na netu někoho kdo tento telefon má případně nějaké recenze ale nic nikde není takže se trošku bojím :x

EDIT: Tak jak je to s tím antutu ted jsem viděl screen na aukru a má 15 426 :lol:

Obrázek

Odpovědět