Přidej se

Nejde zapnut

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Návštěvník
Neregistrovaný uživatel

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Návštěvník »

ja uz som to skusala aj predtym, podla tym rad ale nefungovalo to.asi som to nerobila spravne.samozrejme ako typicka blondina som si nic nezalohovala :roll: ale hlavne je, ze tel. funguje.este raz klobuk dolu pred machrom ;)

Filip
Neregistrovaný uživatel

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Filip »

ahoj chcel by som poprosiť o radu .. stala sa mi presne taká ístá vec ako ostatným, ráno som si dal nabiť telefon a ked som sa vrátil cca po pol hodine telefon nešiel vobec zapnúť tak som skúsil vybrať baterku a potom mi sem tam hodí logo huawei a zamrzne alebo sa mi to prepne aj na modrú obrazovkua taktiež zamrzne .. tak som skúšal power + zvýšenie hlasitosti a nepomáhalo tak som si stiahol tento firmware http://www.huaweidevice.com/worldwide/d ... d=NDcwMjk= a dal si ho na SD kartu potom som spustil telefon pomocou volume up + power a dal wipe data / factory reset telefon sa mi 2 krát preblikol na úvodné logo huawei potom ten fialový prach a potom ten kvet alebo mušla alebo čo je to potom hned čierna obrazovka a po chvíli mi ukázalo niejaké upozornenie že mi tam chýba niejaký image a dole bolo napísané že je možnosť vybratia baterky tak som to urobil a zase to isté .. spustím telefon ukáže logo a sekne .. mohol by mi niekto poradiť čo s tým teras ?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Exp »

Ahoj Filipe. Musíš si dát na kartu složku dload s tím firmwarem (do kořenového adresáře). Potom vypni telefon, vytáhni na cca 15 vteřin baterku a stiskni současně tlačítka VOL +, VOL - a POWER (ty píšeš, žes stisknul jen VOL+ a POWER, což je vstup do recovery módu a neinstaluje to firmware). Drž tak dlouho dokud se nespustí instalace. Na kartu musíš dát firmware, který půjde nainstalovat na verzi, kterou máš aktuálně v telefonu. Začal bych tím B952 General Version a potom kdyžtak zkoušet další kdyby neprošla instalace (např. B958). Je ale dobře žes zkusil i "wipe data / factory reset" - pokud to ale nepomohlo, tak je už jediná šance v té nové instalaci firmwaru.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Filip
Příspěvky: 12
Registrován: 1. 11. 2013 18:14

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Filip »

no okej tak som teda podržal +,- a power a spustila sa mi tá inštalácia firmweru či čo to , keď bola asi v polovici tak sa mi vybil telefón a po pripojení na nabíjačku sa to nenabíjalo .. tak by si mi mohol poradiť nejaký spôsob ?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Exp »

To je špatný. Pokud dojde baterka při nahrávání firmwaru, může se to odrovnat celý. Záleží co všechno se tam teď stalo. Zkus úplně vytáhnout kartu a hodit to na nabíječku bez ní. S vybitou baterkou s tím nehneš. Pokud by se ti takto podařilo rozjet, tak si dej na kartu znovu ten balíček s B952 (ten původní vymaž) - abys měl jistotu že je to ok a nezůstaly tam třeba nějaké rozbalené soubory nebo něco.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Filip
Příspěvky: 12
Registrován: 1. 11. 2013 18:14

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Filip »

okej vybral som SD kartu a aj simkartu a pripojil som to na nabíjanie telefón a zobrazilo sa mi logo huawei a seklo to na ňom telefón stále svieti ale nesvieti mi kontrolka na nabíjanie tak teraz neviem :/ už sa s tým bojím normálne aj pohnúť .. :/

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Exp »

Zkus to nechat připojené na nabíječce nějakou dobu. Třeba i když tam není kontrolka, tak to bude nabíjet. Nechal bych to tam cca 2 hodiny, pak bych si dal na kartu znovu ten balíček a zkusil to ještě jednou. Nejjistější by ale bylo nabít si tu baterku někde jinde (v jiném mobilu) nebo si od někoho baterku půjčit. Pokud ale tuhle možnost nemáš, tak to jedině zkusit tak.

EDIT: Jinak pokud ti naběhne aspoň Huawei logo, tak by to jít obnovit mělo. Ale chce to nabitou baterku.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Filip
Příspěvky: 12
Registrován: 1. 11. 2013 18:14

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Filip »

okej nechám to tam tak do 20:00 potom to skúsim znovu . ale popravde ked som to dal prvý krát na nabíjačku tak sa mi normálne zapla aj kontrolka a som sa potešil a hned som stlačil power lebo som myslel že to už ide a nakoniec to len seklo tak kontrolka svietiť prestala .. tak uvidím čo to spraví teras lebo sa mi zdá že má telefon aj viac stupňov len neviem či to za to že svieti alebo že sa nabíja :/

Filip
Příspěvky: 12
Registrován: 1. 11. 2013 18:14

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Filip »

práve som prišiel skontrolovať stav telefónu obrazovka čierna ale už svieti kontrolka nabíjania na červeno takže podla mňa super :)

Filip
Příspěvky: 12
Registrován: 1. 11. 2013 18:14

Re: Nejde zapnut

Příspěvek od Filip »

okej telefon nabitý na 50% tak som tam pripojil SD kartu že to skúsim s novonahratým firmwerom a hned na to sa mi telefon spustil odznova a ukázalo mi výstražný trojuholník s nápisom
image signature verify fail!
your boot/recovery image may have an incorrect signature.
please update your image to a signature official one.
you can remorve battery for power down.

Odpovědět