Přidej se

Ztráta dat a aplikací z SD karty

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
midway
Neregistrovaný uživatel

Ztráta dat a aplikací z SD karty

Příspěvek od midway »

Zdravím. Vyskytl se neobvyklý problém u mého G300. Náhle, bez zjevného důvodu, mi zmizely všechny aplikace. Při kliknutí na ikonu se objevila hláška, že aplikace není nainstalována. Trochu mě to vyděsilo, tak jsem provedl restart. Fajn, po restartu vše zpět ok. Nevěnoval jsem tomu teda pozornost a po pár týdnech opět to samé. Takže znovu jsem dal restart a ejhle... všechno v řiti. Aplikace se znovu neobjevily a po podrobném zkoumání jsem zjistil, že zmizela z SD i všechna data i všechny aplikace. Párkrát telefon nahlásil chybnou nebo poškozenou SD. Trochu jsem mu domluvil a vše zase začalo běžet. Po dalších pár měsících, dnes, mi opět nejdou spustit aplikace z SD, dávám tedy restart, po restartu vše zase ok, ale tomu stroji už prostě nevěřím. Máte s tímto někdo zkušenost? Nevěřím, že se jedná o vadnou SD kartu, to se mi zdá jako málo pravděpodobné. Co s tím lze dělat? Lze nějak otestovat SD kartu?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Ztráta dat a aplikací z SD karty

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Vadná SD karta to být klidně může. Naopak je to dost pravděpodobné. :) Jaká je to značka? Zkus ji vytáhnout, otřít kontakty nějakým jemným hadříkem a dát ji zpátky. Otestovat jedině buď v jiném telefonu nebo ve čtečce v počítači. Případně můžeš zkusit kartu naformátovat. Když by to nepomohlo, tak bych já osobně zkusil koupit nějakou jinou značkovou kartu. Třeba na zkoušku Kingston 4GB stojí cca 100 - 150 kč. Tím bys snadno zjistil jestli je to kartou nebo telefonem.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

midway
Neregistrovaný uživatel

Re: Ztráta dat a aplikací z SD karty

Příspěvek od midway »

Díky za tip. Je to Verbatim 16GB class 10. Zrovna dnes ráno to samé. Probudim mobil z offline režimu. A opět v menu chybí ikony a aplikace a tel. hlásí odpojenou SD kartu. Po restartu jsou ikony zase zpět. Koupím novou, otestuju a dám vědět.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Ztráta dat a aplikací z SD karty

Příspěvek od Exp »

Někdo tady někde psal, že u větších karet to dělalo po plném využití místa. Kdyžtak jestli to máš skoro plné, tak zkus nějaké místo uvolnit. Nevím teda jestli to pomůže a jestli je to vůbec tvůj případ, ale za pokus by to možná stálo. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

midway
Neregistrovaný uživatel

Re: Ztráta dat a aplikací z SD karty

Příspěvek od midway »

Kartu jsem neměl plnou, odhaduji tak třetinu. Jinak, při důkladnějším sledování telefonu odhaluji další a další nesrovnalosti. Např. galerie nenačítá správně fotky a videa, nejprve tam jsou a po připojení k PC přes USB se náhle v galerii nezobrazují. Stažené zvonění na kartě si telefon nepamatuje a stále si tam vrací nějaké svoje nastavení. Doufám že příčina všeho je ta karta.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Ztráta dat a aplikací z SD karty

Příspěvek od Exp »

Když připojíš telefon k počítači přes USB kabel, tak se odpojí SD karta a taky vnitřní úložiště pro obsah - aby je bylo možné načíst v počítači. To je normální. Tím pádem zmizí při připojení z galerie obrázky a pokud máš nastavené vlastní zvonění, tak se změní většinou na default (telefon nemůže najít vybranou melodii a přenastaví zvonění). Samotná karta na to nemá vliv.

To zvonění se tady řešilo už mockrát, je to bohužel známý problém (nejen u Huawei). Mrkni třeba tady: viewtopic.php?f=14&t=85
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět