Přidej se

Microsoft Lumia 535

Diskuze o smartphonech Nokia. Nokia 8, 7.1., 6.1, 5 a další.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Microsoft Lumia 535

Příspěvek od Exp »

Nová a zároveň první Lumia s logem Microsoftu. :) Na našem trhu by se měla začít prodávat příští měsíc (během prosince 2014) za cenu okolo 3500 kč. Bude i varianta s dualsim, která by měla být o něco dražší.

Technické parametry:

5" IPS displej s rozlišením 960 x 540 px, odolné sklo Gorilla Glass 3
procesor čtyřjádrový Snapdragon 200 s frekvencí 1,2 GHz
1 GB ram
8 GB vnitřní paměti + slot na paměťové karty do max. kapacity 128 GB + 15 GB místa na OneDrive
zadní foťák 5 MPx s automatickým ostřením a LED bleskem, přední 5 MPx bez autofocusu
baterie 1905 mAh
rozměry 140 x 72 x 8,8 mm, hmotnost 146 g

Bude dostupná v černé, bílé, šedé, modré, oranžové a zelené barvě.

Podle mě za tu cenu vyvážený telefon s dobrými parametry, který by mohl v prodejnosti navázat na oblíbenou Lumii 520 (nejprodávanější Lumia vůbec). Líbí se mi, že i levnější Lumie podporují paměťové karty o větších kapacitách (narozdíl od spousty i dražších Android telefonů) a že je tam Gorilla Glass 3 (na G300 s první verzí tohoto skla nemám dodneška bez fólie ani škrábnutí). Jen pro mě trošku škoda, že tam dali tak velký displej + s tím spojené větší rozměry. Myslím že 4,3 nebo max. 4,5" při zachování stejného rozlišení by tomu slušelo víc. Ale to už posuďte sami. :)

Obrázek
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Microsoft Lumia 535

Příspěvek od Puget »

Doufám, že do příštího roku vyjde něco malinko nadupanějšího :) a možná i menšího.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Microsoft Lumia 535

Příspěvek od Exp »

Startovací cena v oficiální CZ distribuci už je potvrzená na parádních 3290 kč. Takže ještě níž než se čekalo. :) Předobjednávky už má CZC, Mironet (s dopravou zdarma) a další české e-shopy.

A ještě pro zajímavost...nejprodávanější Lumia 520 u nás začínala v létě 2013 s cenou 4290 kč. Tahle nová 535 je výkonnější, má o dost lepší výbavu a dokonce o 1000 kč nižší cenu. Vypadá to na nový prodejní hit mezi telefony s Windows Phone. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

quaero
Příspěvky: 26
Registrován: 31. 3. 2013 12:07

Re: Microsoft Lumia 535

Příspěvek od quaero »

Ma notifikacni diodu?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Microsoft Lumia 535

Příspěvek od Exp »

Notifikační dioda tam bohužel není (stejně jako u všech ostatních Lumií) a nepodporuje ani Glance screen (funkce která na Lumiích tu diodu částečně nahrazuje zobrazením údálostí přímo na displeji).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
PepaStepa
Příspěvky: 137
Registrován: 22. 3. 2013 1:25
Zařízení: Huawei G300

Re: Microsoft Lumia 535

Příspěvek od PepaStepa »

Ahoj! 535ku mám od 13.1. a jsem s ní vcelku spokojen ;)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Microsoft Lumia 535

Příspěvek od mitsuu84 »

A jak to bereš ve srovnání WP s androidem?Já všude čtu a slyším,jak WP fungujou líp oproti lagujícímu androidu (což ty lagy sou pravda).Je to krok dopředu a nebo ti android chybí?Myslím co do možností customizace atd.Mě se WP začíná taky nějak líbit,ale lidi co znám,tak sou bud zarytí andrdoidi a nebo WP,takže každej si hájí svoje a srovní nic moc.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
PepaStepa
Příspěvky: 137
Registrován: 22. 3. 2013 1:25
Zařízení: Huawei G300

Re: Microsoft Lumia 535

Příspěvek od PepaStepa »

Nemyslím si,že by android byl horší než WP a naopak (většinou je to dáno HW). Ale zrovna jsem se poohlížel po novém founu a do oka mi padla tahle low-end Lumia od Microsoftu. Osobně je mi jedno jaký OS foun využívá. Hlavně aby dobře "šlapal" a bez lagů. A to se u mého posledního Androidu s 512MB RAM říci nedá.
Customizaci tady neřeším a nechybí mi i když obavy určitě byly.
WP se pro někoho může tvářit nudně,ale vše co potřebuju tady ve WP je a dobře se s tím vším pracuje. Pro mě má určitě WP budoucnost.

Odpovědět