Přidej se

Aky DualSmartfon??

Vybíráš nový mobil, příslušenství? Víc hlav, víc ví. :)
Odpovědět
hero182
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 9. 2014 14:41
Zařízení: nokia e75
Operátor: o2

Aky DualSmartfon??

Příspěvek od hero182 »

Ahojte, viete mi prosím poradiť, uvažujem nad kupou Smartfonu na dve simky, som bežný užívateľ takže take bežné požiadavky: wifi dobra praca s internetom..sem tam GPS, nejaka hra, prehliadanie dokumetov (docx, pdf, pptx), dobra baterka (aspon dva dni pri bežnom používaní!), displej tak 4 až 5 palcov, dobrý foťák s led diodou! (zas ale je to mobil, nečakam že to bude nejaka zrkadlovka :) ) a hlavne aby po mesiaci ked tam dam nejaku tu hudbu a začnem ho používať nenačítaval menu a kontakty 5 minut!! Cena okolo 4000 kč ( max 175e). :)

uvažoval som nad Prestigio MultiPhone 5455 DUO, Lenovo A536 Black Dual, GIGABYTE GSmart Roma R2 Plus. Ak mate s tymito značkami skúsenosti prosím pridajte koment! :)

Ďakujem všetkým ktorí mi pomôžu! Pekný deň :)

P.S. Ak by mal pridavnu qwerty klavesnicu ktora by sa dala dokupiť sem s nim!! žiaden taky som ešte nevidel okrem iPhonu :) (kto ešte nevidel funguje cez BT http://www.mp3.sk/klavesnica-bluetooth- ... 10479.html )

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky DualSmartfon??

Příspěvek od mitsuu84 »

Vítej na fóru ;) ..Co třeba THL T6S nebo Lenovo A328 ?Chceš telefon z ofic distribuce a nebo klidně i objednávka z číny a podobně?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

hero182
Příspěvky: 5
Registrován: 23. 9. 2014 14:41
Zařízení: nokia e75
Operátor: o2

Re: Aky DualSmartfon??

Příspěvek od hero182 »

Radšej z ofic distribucie kvôli zaruke atd...a vďaka za tipy kuknem ich :) používaš nejaký z nich?
Naposledy upravil(a) mitsuu84 dne 23. 9. 2014 15:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna citace posldního přípěvku viz pravidla

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky DualSmartfon??

Příspěvek od mitsuu84 »

Ne ne nepoužívám,já mám sice dual sim,ale Huawei Honor 3C z číny.Jak to Lenovo tak to THL se dají koupit z dvou letou zárukou.V ČR teda,jak to je na slovensku bohužel netuším.A ceny kolem 3000 Kč jsou luxusní vzhledem k výbavě.A o THL T6S tu vlákno je a dva lidi tady ho maj.Jinak pak dobrý jsou i telefony Zopo a taky nejsou drahý a vlezeš se do své cenové relace.A nebo pak Xiaomi redmi 1S třeba,i když to už je asi nad 4 tis
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Aky DualSmartfon??

Příspěvek od Puget »

Za 4k se musejí dělat kompromisy, a Sencor P500 vypadá, že by mohl posloužit dobře, každopádně bych i tak doporučil Lumii 630, která i když nemá diodu má mnoho jiných plusů, >i Lumie je dooost osekaná, ale dostaneš za to plnohodnotný OS, který nepadá, nebo padá alespoň méně než android. A baterka u Windowsu vydrží také déle, podle mě.

Klávesnice ti stačí SW. Tamto ti akorát bude dělat v těsnějších kalhotech divný obrysy. :P
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Aky DualSmartfon??

Příspěvek od Exp »

Puget píše:Lumie je dooost osekaná, ale dostaneš za to plnohodnotný OS, který nepadá, nebo padá alespoň méně než android.
Já k tomuto doplním jednu svoji vlastní zkušenost, trochu OT, měl jsem doma před časem na test Lumii 520 a tam se mi párkrát stalo že systém úplně zamrznul a musel jsem buď vytáhnout baterku nebo udělat tvrdý restart. Pak jsem mnohem delší dobu používal jako hlavní telefon Lumii 820 a tam i přes zátěž všechno šlapalo jak hodinky, bez jediného záseku. Nevím jestli to byla nějaká vada té 520 ale zdá se že i tady zálěží na vyladěnosti pro konkrétní model a na výkonu, i když to není tak drastické jako u Androidu. Ale to jen pro spěstření. :)

Jinak k výběru. Z té oficiální distribuce by nemuselo být špatné Zopo ZP 700. Má 1 GB ram (Android s nižší hodnotou dneska už neber), čtyřjádrový procesor, dualsim, 4,7" IPS displej s rozlišením 960 x 540 px a mají ho i velké e-shopy na Slovensku (např. Alza, Datart. atd.) za cca 139 eur (cca 3800 kč), takže bez problémů se zárukou ap. Případně to THL jak radil Mitsuu. Má podobné parametry, větší vnitřní paměť a navíc nižší cenu, takže by ti zbylo i na nějaké pouzdro nebo paměťovou kartu. :)

Ty tebou zmíněné kousky Prestigio MultiPhone 5455 DUO, Lenovo A536 Black Dual a GIGABYTE GSmart Roma R2 Plus taky nejsou špatné. Kdybych vybíral tady z těch třech, tak beru Prestigio. U Lenova se v recenzích uvádí horší foťák, navíc má skoro stejné parametry jako THL T6S a je dražší. No a Gigabyte už má je zase jen 4" a má slabou baterku. Takže ten jedině v případě, že by ti šlo o kompaktní rozměry a co nejnižší cenu. Ale za ty necelé 3000 kč je to taky povedenej kousek.

No a kdybys měl zájem o Windows Phone, tak buď tu Lumii 630, jak radil Puget, tam je sice jen 512 MB ram, ale WP na tom běží dobře. A nebo Prestigio MultiPhone 8500 DUO už s 1 GB ram a LED bleskem. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Aky DualSmartfon??

Příspěvek od Puget »

Ta 630 má dokonce čtyřjádro, ale při srovnání s 820 nebo HTC 8X je i tak pomalejší (spouštění aplikací atd.).
Teď jedu zase na Androidu a baterka mi vydrží kolem 17 hodin. Asi po půlnoci to vytahuju ze zásuvky a přes noc mi to spadne skoro o 10% a v pět běžím domů to nabít.

Jde o to vybrat si menší zlo. ;)
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Odpovědět