Přidej se

výběr ZTE

Vybíráš nový mobil, příslušenství? Víc hlav, víc ví. :)
Odpovědět
sally.5
Příspěvky: 12
Registrován: 28. 5. 2013 16:50
Zařízení: Huawei Ascend Y550
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

výběr ZTE

Příspěvek od sally.5 »

zdravím, po dlouhé době mám opět přiblblý dotaz :roll:
máme doma malinko dilema, rozhodujeme se mezi ZTE Blade II, ZTE Skate, ZTE Kis Plus a ZTE Kis Lite :lol: nějaký názory, zkušenosti?
ano, recenze na heuréce jsem četla, takže poznámky podobného typu si klidně odpusťte ;)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: výběr ZTE

Příspěvek od Exp »

Ahoj Sally. Z toho tvého výběru bych já osobně nebral žádný. ZTE Kis Lite má jenom 256 MB ram a 512 MB vnitřní paměti. Tomu bych se v dnešní době už obloukem vyhnul. ZTE Kis plus už má sice 512 MB ram, ale zase jen 256 MB vnitřní paměti. Oba mají slabý procesor. Od toho raději ruce pryč.

ZTE Skate má zase jen 800 Mhz procesor, malou vnitřní paměť, starý Android a na Alze je označený jako model s vysokou mírou poruchovosti. ZTE Blade II jsem nikde na zboží už k prodeji nenašel, ale je z nich asi nejlepší. Pokud by ti teda nevadil menší displej a zase extrémně malá vnitřní paměť (jen 200 MB).

V tomto cenovém rozmezí seženeš určitě lepší kousky. Pokud bys chtěla ZTE, tak se mrkni na Blade G, Blade V, Blade C a další z těchto novějších modelů. Jako naprosté minimum hledej 512 MB ram, 4 GB vnitřní paměti a aspoň 1 Ghz procesor. Vybrat můžeš třeba tady: viewforum.php?f=51

Z ostatních výrobců je teď hodně oblíbený Gigabyte GSmart Roma R2, který má už 1 GB ram (cca 3000 - 3500 kč) nebo třeba GoClever Fone 450Q. Pokud by ti nevadila absence GPS a šlo by ti o co nejnižší cenu, tak za 2000 kč se dá sehnat docela dobrý kousek od Prestigia - 3400 DUO (umí dokonce 2 simkarty současně - dualsim). Nebo ještě levnější Vodafone Smart Mini, který GPS má, ale je celkově o trošku slabší.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

sally.5
Příspěvky: 12
Registrován: 28. 5. 2013 16:50
Zařízení: Huawei Ascend Y550
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Javorník
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr ZTE

Příspěvek od sally.5 »

děkuju za reakci... abych byla přesná, o malou paměť nám právě jde ze všeho nejvíc... ono totiž... osoba, pro kterou mobil je určený vlastnila HTC One V... a... jedním slovem katastrofa... mobil byl věčná hračka, v jednom kuse ho měla v ruce, stahovala si každou pííííp, a mobil zasekanej jak stará ku... :D ono jako co si budem povídat, stahovat si balíčky s tapetama... takže má jeden balíček tapet s afrikou, kde teda je třeba 50 fotek s tématem... pak druhých 5 s animákama... extra appku na budík, pak nějaký hry pro děti... ale děti o ty hry nestojí, takže ve finále si dospělej člověk oblíká panenky jen aby se hra využila atd... no a stala se taková věc, této osobě praskl displej na mobilu, a když jsme se bavili o tom, že koupíme nový, tak ZTE se líbil... a vzhledem k tomu, že pak si jenom hraje s mobilem a nic jinýho neexistuje... tak jsem byla pověřena vybrat nějakej mobil, aby se tam "nic nevešlo" :D

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: výběr ZTE

Příspěvek od Exp »

Zajímavý požadavek. :) Tak v tom případě bych z toho tvého výběru bral ZTE Blade II. Má už 1 GHz procesor a 512 MB ram. Navíc docela pěkný rozměry. Výkon bude o něco lepší než u těch ostatních. A nebo pokud by šlo o větší displej, tak ten Skate. On má sice podle různých recenzí vyšší poruchovost, ale Blade II třeba podle Alzy na tom není o moc líp. Každopádně je tam 2 roky záruka.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět