Přidej se

Huawei Ascend G510

Diskuze o smartphonech Huawei. P30, P20, P30 Lite, Nova atd.
Bat1
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 5. 2016 19:01

Huawei Ascend G510

Příspěvek od Bat1 »

Zdravím,
mám problém a dotaz. Přítelkyni se v kabelce vylil nakládaný hermelín a vyplavil jí celou kabelku i s telefonem. Co je v háji je telefon. Respektive,tel.funguje,všechno OK ale nefunguje mikrofon. Volat jde pouze s připojenými sluchátky a mikrofonem který je jejich součástí. Telefon jsem komplet rozebral(jelikož je už dávno po záruce). Vše důkladně vyčistil a s dobrým pocitem že by to mohlo jej spustil ale bez efektu. Olej přeci nevodí,zkrat tam vzniknout nemohl,všechny spoje jsou OK žádný studeňák..... Myslíte že by třeba pomohlo přehrátí SW? Návrat do továrního nasavení(vol+power a menu) nepomohlo.


Díky moc

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Huawei Ascend G510

Příspěvek od Exp »

Ahoj, pokud to přestalo fungovat po tom polití, tak přehrání firmwaru nepomůže (kdyby to byla softwarová vada, tak by zabralo tovární nastavení). Taky asi záleží z čeho ten nálev byl a kam všude se to dostalo. Mohlo to natýct dovnitř mikrofonu a tam se to zalepilo. Těžko říct. Když jsi ho rozdělal, byly na desce nějaký stopy po tom oleji?
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
RaduzR
Příspěvky: 331
Registrován: 14. 1. 2014 20:14
Zařízení: Huawei P9 lite,Huawei Y6 CM 13
Firmware: EMUI 5, B380 root
Operátor: T-Mobile,O2
Bydliště: Hodonice

Re: Huawei Ascend G510

Příspěvek od RaduzR »

Každopádně mikrofon ke vhaji je zalepeny a nikdo ho nevyčístí ,přeletovat nový ,přesně nevím jaký tam je ale myslím si že tam je obyčejný ne na desce a to mění problém.
Huawei Y6 CM 13
Huawei P9 lite B380 root

Bat1
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 5. 2016 19:01

Re: Huawei Ascend G510

Příspěvek od Bat1 »

Po odkrytovaní prostoru s procesorem atd.... bylo cisto. Stopy po oleji byly jen minimalni a trosku se dostalo za display coz asi není ten problem. Sice je trosku videt po stranách když obrazovka sviti(je to takove lehce,lehoulince nazloutle). Mikrofon je ale problem s tim ze je pripajeny Uvnitr DPS. Tedy ze zhora ani dola není videt nic. Pripajeny...leda zastrceny o cemž pochybuji a vyndat jsem jej nezkoušel. Ovšem nevim jestli bych na netu sehnal novy mikrofon.

Bat1
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 5. 2016 19:01

Re: Huawei Ascend G510

Příspěvek od Bat1 »

Ted zkousim prehrat Firmware a uvidim. Uz předtím jsem zkousel vse jiné takze je tel.komplet prazdny. V servisu se pritelkyni smáli že tohle jestš neslyšeli a nabízeli jí vyčistění ultrazvukem(ovšem tel.musí někam poslat,nějakou dobu to bude trvat,stát to něco také bude a sami ji rekli že to bud pujde nebo ne)....každopádně bych to rád zprovoznil nějak sám,pak už jen koupit nový:/

Uživatelský avatar
RaduzR
Příspěvky: 331
Registrován: 14. 1. 2014 20:14
Zařízení: Huawei P9 lite,Huawei Y6 CM 13
Firmware: EMUI 5, B380 root
Operátor: T-Mobile,O2
Bydliště: Hodonice

Re: Huawei Ascend G510

Příspěvek od RaduzR »

Ta pak písni
Huawei Y6 CM 13
Huawei P9 lite B380 root

Bat1
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 5. 2016 19:01

Re: Huawei Ascend G510

Příspěvek od Bat1 »

Tak se povedlo to updatovat. jsou tam nove ikonky,aplikace..ale mikrofon nejede.... Ted se nabízí moznost jde mikrofn bezpecne vyndat popřípadě vyndat i koupit jiny?:/

Spis zkusenosti s vyndavanim mikrofonu....to by mi pomohlo.

Bat1
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 5. 2016 19:01

Re: Huawei Ascend G510

Příspěvek od Bat1 »

A ještě jedna věc me napadla,když bych ten mikrofon dostal ven,je možný tam použít mikrofon z jiného dotykáče? Mám tu staré HTC. Blbost co?

Uživatelský avatar
RaduzR
Příspěvky: 331
Registrován: 14. 1. 2014 20:14
Zařízení: Huawei P9 lite,Huawei Y6 CM 13
Firmware: EMUI 5, B380 root
Operátor: T-Mobile,O2
Bydliště: Hodonice

Re: Huawei Ascend G510

Příspěvek od RaduzR »

Hele nejsem si jistý jestli u g510 ale mysl si že jo ,už jsem preletovaval mikrak a dál jsem tam s nějakého čiňana a normálně to šlapalo
Huawei Y6 CM 13
Huawei P9 lite B380 root

Bat1
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 5. 2016 19:01

Re: Huawei Ascend G510

Příspěvek od Bat1 »

Ok,v pátek na to vlítnu a dám vědět. Prozatím díky za info:)

Odpovědět