Přidej se

Lenovo P70 - aktualizace firmware

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
martin@zpc.cz
Neregistrovaný uživatel

Re: Lenovo P70 - aktualizace firmware

Příspěvek od martin@zpc.cz »

Tak mohu potvrdit, problém se "zacykleným" telefonem v recovery modu po neúspěšné instalaci aktualizace vyřeší postup uvedený ve videu zde: https://www.youtube.com/watch?v=llUAF1ElrSc a za použití souborů uvedených pod videem.

Jen malá drobnost - na Win 8.1 jsem trochu válčil s ovladači, tak jsem to zkusil na Win 7 a tam se v pohodě nainstalovali spuštěním INSTALL.BAT ze složky Driver_Auto_Installer_v1.1236.00 (nikdy se mi nikde nezobrazil ten preloader pro ten chip).

Nicméně pak to bylo úplně jasné a funguje to. (nainstaluje to verzi 131).
Nový update na 136 teď už proběhl v pohodě a bez problémů mi funguje i ta zatrolená GPSka.

Díky za pomoc.

Dragonsoul
Neregistrovaný uživatel

Re: Lenovo P70 - aktualizace firmware

Příspěvek od Dragonsoul »

Sice opravili GPS, ale zase mi cas od casu nejde nastavit hlasitost vyzvanení pomoci tlacitek up a down, misto hlasitost vyzvaneni se nastavuje hlasitost medii i kdyz nemam pustenou zadnou aplikaci, ktera by to potrebovala. Po restartu na chvili OK

Uživatelský avatar
RaduzR
Příspěvky: 331
Registrován: 14. 1. 2014 20:14
Zařízení: Huawei P9 lite,Huawei Y6 CM 13
Firmware: EMUI 5, B380 root
Operátor: T-Mobile,O2
Bydliště: Hodonice

Re: Lenovo P70 - aktualizace firmware

Příspěvek od RaduzR »

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=736839 mrkni tady třeba custom ROM to vyřeší ;)
Huawei Y6 CM 13
Huawei P9 lite B380 root

Pilsen_Judas
Příspěvky: 1
Registrován: 29. 11. 2016 19:06

Re: Lenovo P70 - aktualizace firmware

Příspěvek od Pilsen_Judas »

Dobrý den, ahoj,
moc rád bych Vás poprosil o pomoc. Koupil jsem si bluetooth sluchátka Lamax, které jsou podporovány bluetooth v4.1. Bohužel jsem teď zjistil, že můj mobil Lenovo p70 má pouze bluetooth 4.0. Moje otázka zní, lze upgradovat můj mobil na verzi 4.1? Někde jsem četl, že to lze přes firmware... Co Vy na to? Děkuji

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Lenovo P70 - aktualizace firmware

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Rozdíly mezi Bluetooth 4.0 a 4.1 jsou jen softwarové, takže teoreticky by to mohlo jít povýšit upgradem firmwaru nebo ovladače. Ale jestli něco takového je pro P70 bohužel nevím. Oficiálně by to muselo vydat lenovo s firmwarem a neoficiálně možná v nějaké custom rom.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenovo P70 - aktualizace firmware

Příspěvek od maxXx »

U BT 4.1 jde prakticky o nový standard (či chcete-li revizi), který by neměl zasahovat do frekvencí mobilního signálu a LTE s podporou IPv6.

Odpověď na otázku: Ne,výrobce by musel uvolnit flash firmware pro BT chip od konkrétního výrobce umístěný v tvém telefonu. (možná v custom ROM, či novější verzistock ROM)

Ale: revize 4.1 by měla být zpětně kompatibilní s 4.0, takže pokud tvá sluchátka nekomunikují např. skrze protokol 6LoWPAN, tak se to musí spárovat a upgrade netřeba. :)
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Fluke
Neregistrovaný uživatel

Re: Lenovo P70 - aktualizace firmware

Příspěvek od Fluke »

Dneska vyšla aktualizace přes OTA A_S142_161230_16G_ROW, vel. cca 2,36MB, má někdo tušení, co přinesla?

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenovo P70 - aktualizace firmware

Příspěvek od mitsuu84 »

2,36 mb? To bude nejaka zaplata jen ne?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Lenovo P70 - aktualizace firmware

Příspěvek od Exp »

Vypadá to tak. :) Je to sice zabalený, ale i kdyby to mělo po rozbalení 10 MB, tak to bude něco hodně malýho.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Roman
Neregistrovaný uživatel

Re: Lenovo P70 - aktualizace firmware

Příspěvek od Roman »

Jen záplata, už nainstalováno.

Odpovědět